dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    24.07.2004 Niestety awaria w betoniarni spowodowała, że chudziak przyjechał dopiero dziś, ale za to o 6:45 (majster tłumaczył mi, że w sumie w Mińsku są trzy betoniarnie i można było załatwić beton wcześniej, ale on ufa tej konkretnej firmie i woli poczekać dzień, niż eksperymentować z towarem z nowego źródła). Chudziak w odróżnieniu od betonu klas wyższych nie jest wylewany z gruchy, ale przyjeżdża najczęściej wywrotką i jest konsystencji wilgotnej mieszaniny żwiru ...
  2. "Bolero" Ani i Grzegorza

    No, szalunki zrobione. Obecnie mąż wraz z pomocnikiem robią belki na wieniec i wszelakie podciągi. Po niedzieli zaczynamy zbroić, mamy nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia będziemy mieli drugi strop. Oby, bo czas nagli.
    W tym tygodniu kupiliśmy ponad 2 tony stali fi 12 i 6. Zapłaciliśmy za tonę na hucie trochę ponad 2000. Taniej, bo jest to stal niepełnowartościowa tzn. taka, która nie ma wymiaru 12 m. To nam akurat nie przeszkadza. Trochę zaoszczędziliśmy.
  3. dziennik Bozeny i Maćka

    Wedlug wszystkich znakow na ziemi i niebie (i kalkulacji naszego wykonawcy) na koniec sierpnia bedzie juz poddasze, a z poczatkiem wrzesnia wejda dekarze. Czy dwa tygodnie im wystarcza? Mam nadzieje.
  4. dziennik Bozeny i Maćka

    Schody tez sa problemem ale tyko pomiedzy nami. Ja bym chciala drewniane (na konstrukcji opartej w scianie). Byly by azurowe, delikatne idace nad kominkiem. Maciek z kolei twierdzi ze beda skrzypiec, beda nieporeczne i niebezpieczne dla dzieci dlatego lepiej zeby byly betonowe. Tak wiec ogladam teraz projekty schodow betonowych. Powoli kielkuje mi wizja jakby to bylo z takimi schodami (uleglam Mackowi i jego koncepcji). Musze jakos wpasowac kominek w przestrzen pod schodami, zrobic tam miejsce na ...
  5. dziennik Bozeny i Maćka

    Teraz myslimy juz o ogrzewaniu. Zdecydowalismy sie w koncu na gazowe z kotlem kondensacyjnym. Projekt i wstepna wycena sa juz w przygotowaniu a dokladnie beda w piatek 30 lipca. Oczywiscie w salonie bedzie jeszcze kominek narozny.
Strona 1 z 3