dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. O projekcie słów parę...

    Przygotowania do wejścia ekipy przebiegaja zgodnie z planem: działka wykoszona (nawłoć po pachy), w piątek wchodzi geodeta, by wytyczyć obrys wykopu pod płytę fundamentową, koparkowy umówiony, pospółka pod płytę zamówiona, jutro zamawiam XPS i mam nadzieję, że wynegocjuję też dobrą cenę stali.

    Korzystając z wolnego wieczoru, tym razem pare słów o projekcie.
    Dom będzie z użytkowym poddaszem, ponieważ na mojej działce w momencie tworzenia projektu ...
  2. 10. Konstrukcja dachu - Pokrycie dachowe

    a) Więźba
    Zastanawiam się nad zasadności zastosowania więźby prefabrykowanej – bo szybko, bo odkładnie, ale zależy to przede wszystkim od ceny, prosty dwu spadowy dach może sprawić iż prefabrykowana będzie cenowo racjonalna. Jak już będzie projekt poprószę o wycenę i zobaczymy.
    Pomysł na więźbę prefabrykowaną podobał mi się na wcześniejszym etapie kiedy jeszcze nie byłem zdecydowany na strop betonowy, można by wtedy zamówić więźbę prefabrykowaną ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zakończenie ściany szczytowej.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	202428  
  3. 9. Ściany nośne i strop – ocieplenie ścian

    a) Ściany nośne
    Ściany nośne z BK 24cm – ściana to ściana
    Stosował ktoś kształtki nadproży z BK ? Dają lepsza izolacje – ale czy przy 20 cm story na zewnątrz ma to małe znaczenie, nadproże jest słabsze ( mniej betonu ) – co też w sumie jest bez znaczenia. W sumie kwestia ceny i tego czy ekipa sprawnie radzi sobie z szalowaniem. ( do policzenia po wycenach )
    b) Strop
    Strop monolityczny , kusi mnie też trochę strop typu Żerań ( tempo ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ocieplenie, strop Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. docieplenie zakończone (Home sweet home... czyli nasz Ptyś)

    elewacja wkońcu skończona, po bólach, sporach i trudach.. jest, dwie ściany już pokazywałem, pokażę tylko dwie które skończyli teraz , , , ,
  5. 8. Wentylacja i instalacja elektryczna oraz odgromowa

    a) Wentylacja
    Wentylacja ma być mechaniczna z odzyskiem ciepła- wiadomo energooszczędność ( tu pytanie do samorobów – czy udało się komuś zrobić sprawny re prekursor którym chciałbym się pochwalić, pokazać ? ) . Nurtuje mnie kwestia GWC, w sumie fajnie by było mieć, ale:
    rurowy podobno lubi się czasem zabrudzić, żwirowy to chyba nie dla mnie bo wody gruntowe, czyli pewnie glikolowy, ale to kosztuje. Na razie jestem w kropce i nie wiem na co się zdecydować, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: instalacja elektryczna, instalacja odgromowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 5