dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy Magdaleny i Grzegorza

    24.09.2005
    11 tygodni od ropoczęcia budowy. Wiecha postawiona i odpowiednio uczczona. Teraz czas na dachówki a zaraz potem na wstawienie okien i drzwi.
  2. ZBYCHA dom drugi ;-)

    Dzień 3

    Z tego zamieszania z betonem, zapomniałem zostawić ekipie kasę za piach, który o świcie miał być dostarczony na budowę.
    W sobotę o świcie, dzwoni do mnie gość, że on piach przywiózł, a kasy nie ma... Przeprosiłem i umówiłem się po południu na zapłatę i rozmowę w sprawie dostarczenia piasku na zasypkę fundamentu i wypożyczenie speckoparki do zasypania fundamentów.

    Dzwonię rano do wypożyczalni sprzętu budowlanego i... ręce ...
  3. ZBYCHA dom drugi ;-)

    Dzień 2

    Ekipa wykopała ręcznie pod ławy fundamentowe i zaczęli robić zbrojenia. Na zdjęciu w oddali widać słup z nowiutkim trafem, a ZE nie chce mi prądu budowlanego podłączyć :evil:.



    Uziom fundamentowy



    Skończyli około 15, a na 16 miała być dostawa betonu towarowego i pompa do betonu. Jak ...
  4. ZBYCHA dom drugi ;-)

    Dzień 1

    Nieźle się zaczęło...
    Ekipa przyjechała na plac budowy, przywieźli pierwszą partię materiału, a tu się okazuje, że nie możemy się podłączyć do prądu, bo sąsiad, który nam obiecał prąd, ciągnie prąd od kogoś dalej i musi go zapytać o zgodę, a tamten ktoś będzie wieczorem :evil: :evil: :evil:.
    Na szczęście prąd do celów gospodarczych pożyczyła nam jednak najbliższa sąsiadka, ale problem pozostał, bo pojutrze ekipa potrzebuje ...
  5. ZBYCHA dom drugi ;-)

    Przyszedł czas na poszukiwanie wykonawcy. Mimo, że z racji mojej pracy bywam na wielu budowach, to jakoś nie łatwo było znaleźć godnego wykonawcę. Albo nie miał czasu, albo chciał zmian w projekcie (ułatwiających wykonanie – bo trzeba przyznać, że domek jest mały, ale i dosyć trudny w wykonaniu), albo był kosmicznie drogi (na zasadzie „nie mam czasu, ale za tyle i tyle, to znajdę czas”).
    W końcu dogadałem się z MS :D (inicjały wykonawcy). Widziałem ...
Strona 1 z 4