dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. ORIONCZYCY II czyli D.P.M.M.

    Koszty budowy bez działki

    1.Papierologia 9500zł

    2.Przygotowanie do budowy 1299zł :
    - ściągnięcie humusu 140zł
    - wytyczenie fundamentów 400zł
    - barak(zakup + przewóz) 759zł

    3.Fundamenty - narazie ok 21000zł
    -cement 510zł
    -stal 2124,56zł
    -piasek 25t - 330zł
    -grucha 21m3-5200zł
    -bloczki betonowe 1750 szt-5175zł
    -sinplast primer 60l - 704zł
    -dodatek do cementu ...
  2. mały domek amonite

    A w domku - nuuuda, panie, nic się nie dzieje....

    Aha, kupiłam 10 mp pięknej dębiny, częściowo już jest porąbana i poukładana, będzie sobie teraz schła.
    Mam skrzynkę rozdzielczą, kable i takie tam różne duperele elektryczne - niestety, jeszcze nie na ścianach :roll: Ale może wkrótce...

    O! zapomniałabym - jednak w domku coś nowego się pojawiło:

    ...
  3. Moje boje z UPB-133 czyli jak NIE budować domu.

    Dachy...dachy...dachy...czyli co mnie boli.

    Zacznę od tego co przeoczyłem. A więc... komin miał być obłożony klinkierem. Jakoś tak zeszło, że nie zrobiłem tego wcześniej... potem ustaliłem zabawę z kominem jednocześnie z kładzeniem dachówki. Panowie się dogadają (ten od klinkieru i ten od dachówek) i zrobią ładnie i porządnie razem. Zapomniałem o jednej rzeczy. Mianowicie dachówki miały być kładzione dawano, dawno temu... Z przyczyn obiektywnych czasowy ...
  4. Nasz wymarzony dom

    a tak w ogóle to mam problem z pozwoleniem, te kilka drzew które widać z tyłu to jest "las" a skoro jest las na działce budowlanej to należy zwrócić się do Lasów Państwowych z prośbą o wyłączenie z produkcji leśnej :-? no i wszystko było załatwione a teraz dzwonią z Powiatu że nie jest zachowane 12m od granicy lasu, nie mam już siły... zleciłam to projektantowi i mam nadzieję że wszystko załatwi tak żeby było ok

    jeśli jeszcze coś wyskoczy to ...
  5. Elena z Archipelagu dla Ewy Macieja Martynki Patrycji ;)

    melduję uroczyście że na poddaszu zaczynają pojawiać się tynki...wiem ze słyszenia, bo jak już wspomniałam przed porodem na to trzęsawisko z własnej woli się nei wybieram...ale jak już cokolwiek nabierze kształtu to M porobi fotki i wtedy się nimi podzielę :)
Strona 2 z 17