dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik Maksia

    25 kwietnia 2003

    Gdy przyjechałem na budowę koło godziny 11 mało nie dostałem zawału serca. Ścianki fundamentowe biegnące równolegle do drogi, stały asymetrycznie na ławach, natomiast te prostopadłe do drogi stały dokładnie tak jak powinny. Szybki telefon do kierownika, 20 minut później kierownik czerwienił się już ze wstydu. „Jak do tego doszło, jak to możliwe”, ja nie wiem, to on odpowiadał za wyznaczenie zarówno ław jak i narożników. Okazało ...
  2. Dziennik Maksia

    23 kwietnia 2003

    Godzina 8 rano, na budowie stawił się kierownik, celem odebrania zbrojenia, Okazało się zrobione solidnie. Czekamy na pierwsza gruszkę z betonem, wreszcie o 9.10 rozległo się radosne: „jedzieeeeeeeeeeeeeeeee!!!”. No to lejemy panowie... 9 m3 betonu poszło błyskawicznie. No dobra, czekamy na drugą gruszkę. Tymczasem wyraźnie posunęła się do przodu robota z przyłączem wodnym, wcinka zrobiona, zawór na razie zakręcony, rura pod drogą już ...
  3. Dziennik Maksia

    24 kwietnia 2003

    Ponieważ pogoda dopisuje, zatem majster w porozumieniu z kierownikiem postanowił że już dziś zaczynają stawiać ścianki z bloczków fundamentowych. O godzinie 9 pojawił się na budowie samochód z bloczkami, cementem, papą i askowilem. Samochód szybko i sprawie się rozładował, co prawda zareklamowałem dwa worki z cementem, ale przyjechały w to miejsce nowe wraz z drugim transportem bloczków. Okazało się że zapomniałem poprzedniego dnia zamówić ...
  4. Dziennik Maksia

    22 kwietnia 2003

    Święta, święta i po... Na szczęście udało się zebrać trochę pieniędzy dla banku, co prawda nie cała potrzebną kwotę, ale już naprawdę nie dużo brakuje. O 8 rano zajechałem na budowę, a chłopaki, się zbroją J. Na szczęście stali nikt nie podprowadził. Obejrzałem wykopy i coś mi nie pasowało, bo 5 minutach gapienia się w projekt olśnienie. Nie ma wykopu na słupek na którym opierają się schody!!!. Faktem jest że nie ma go na rysunku ...
  5. Dziennik Maksia

    18 kwietnia

    Dzień rozpoczął się od biegania po hurtowniach stali z zapotrzebowaniem na zbrojenie fundamentów. Wreszcie stal została zakupiona, ale pojawił się problem z transportem, bo i ile drut wiązałkowy mogłem wrzucić do swojego samochodu o tyle, zwinięty fi6 na strzemiona nie chciał jechać moim samochodem, średnica zwoju 130 cm, średnica bagażnika 115cm. Wcześniej umówiłem się że stal fi10 i f12 przywiozą mi na budowę we wtorek z samego rana, ale zależało ...
Strona 1 z 2