dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. dziennik budowy Andrzeja i Mirki - Dom pod jemio?? 3

    Po długich poszukiwaniach, których jednym z kryteriów były 4 pokoje na poddaszu użytkowym, wybraliśmy projekt Dom pod jemiołą 3. Nie za duży jak na 5 osobową rodzinę, ale jak dzieci pójdą w świat będzie w sam raz. Przy okazji za jednym pozwoleniem na budowę postanowiliśmy (postanowiłem) postawić budynek gospodarczy.
    Oczywiście nie obeszło się bez adaptacji proejktu:
    - wyrównanie poziomu podłogi w salonie do poziomu kuchni i jadalni,
    - zmiana okna przy ...

    Updated 29-06-2011 at 11:07 by Andrzej i Mirka

    Tagi - katalog słów kluczowych: dom pod jemiołą 3 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Bloczki.

    Beton suchy i posmarowany dysperbitem 2 razy. Dzisiaj byliśmy rano na budowie i szykowaliśmy pion do murowania bloczków. Jutro zaczynamy murowanie po raz pierwszy . Zobaczymy jak to nam pójdzie. Oczywiście dzień zaczniemy od wnoszenia bloczków do domu ha ha ha.
    Najważniejsze, to aby dobrze wyprowadzić narożniki, a dalej jakoś poleci
    Dzisiaj przywieźli z hurtowni paletę cementu czyli 56 sztuk i 5 sztuk wapna. Stwierdziliśmy, że samemu robiona zaprawa wyjdzie ...
  3. Kredyt, kredyt...

    Nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele dokumentów potrzebnych jest do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny. Nie wierzcie reklamom - że to tak niby prosto i szybko - przyjeżdżają, załatwiają - akurat! Można zwątpić w przedbiegach budowy! Na szczęście małż bardzo obrotny i zyskując uznanie bankowców szybciutko się uwinął z tym wszystkim i wniosek poszedł - jednak baaardzo się cieszy, że zbliża się weekend i wszystkie urzędy przez dwa dni ZAMKNIĘTE! Jesteśmy teraz ...

    Updated 29-05-2011 at 21:13 by ganiutek

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. 05.07.2011

  5. Podziwima wylewk? i elektryk?

    W końcu można wejść do budynku. Wylewka - jak lustro. Mam nadzieję, że trochę mniej krucha. Czas pokaże. Oglądam też elektrykę. Ponieważ do prądu podchodzę z nabożnym lękiem wszystkie kable do gniazd mają 3x2,5 mm w grubej okrągłej izolacji plus peszel. Wszystko to zakończy się gniazdami i wyłącznikami BERKERA, do którego mam tradycyjne zaufanie... Zobaczymy.
    Pozdrawiam



    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, konsbud Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 3