dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    27.08.2004 Dziś pojawiły się w naszym domu ściany działowe. Na razie na wysokość 1,5m, ale można się już przejść po pomieszczeniach, wrażenie niesamowite. Ponieważ budujemy je z cegły M8 (czyli 8cm szerokości) ścianki wydają się bardzo delikatne. Ale dzięki temu powiększają się pomieszczenia w porównaniu z wersją Manueli ze ściankami o grubości 12cm. Upewniłem się dziś, że ścianki łączone są ze ścianami konstrukcyjnymi za pomocą prętów stalowych zatopionych w fudze. Tak ...
  2. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    W poniedziałek startują tynki i wylewki.

    Tynki postanowiliśmy mieć tradycyjne, tym bardziej, że zrobi nam ta sama ekipa, co dom stawiała.
    Wiemy, że robią to solidnie i dobrze, więc wiemy co dostaniemy. Tynk robiony tradycyjnie: „szpryca” na ściany i sufit, tynk właściwy, „szlichta” z piasku kwarcowego na biało.
    Będzie równo jak po cekolu.
    Elektryk ułatwił im życie jak mógł. Kable w wiązkach płasko na ścianie, mocowane ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    26.08.2004 Znów musimy przeprowadzić małe roszady w kolejności prac, bo nie ma już cegły M18.
    Ekipa wzięła się więc za działówki. Na początek zostały zalane minifundamenty (20-30cm głębokości) delikatnie zazbrojone. Następnie będą murowane bloczki fundamentowe - będą ustawiane węższą podstawą tak aby tworzyły miniścianę fundamentową o grubosci 12cm i wysokość na jeden (24cm) lub dwa (48cm) bloczki. Wszystko oczywiście będzie izolowane przeciwwilgociowo jak ...
  4. Dziennik Ew-ka

    nie chwal dnia przed zachodem ...

    I sie narobiło :cry: Podciąg w pokoju gościnnym zostal przewidziany w świetle okna :evil: :evil: :evil: Architekt - pożal sie Boże ...ręce i nogi opadają.Wyrzuciłam z siebie ciąg okropnych słów,spotykanych podobno na budowie , ale majster powiedział ,że przesunie mi okno o 30 cm i mam sie nie martwić-będzie ok :lol: Wogóle majster jest bardzo spokojny i zrównowazony. Na naszej budowie slychać cicho pracującą betoniarke i ...
  5. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    Melduję, że wczoraj został ostatecznie zamknięty stan surowy :D i że została zaliczona pierwsza noc w naszym domku :D Nie było wprawdzie jakoś strasznie romantycznie, nie było świec, wina itp. :wink: bo przyjechaliśmy późno a wstać trzeba było o 5, ale i tak czuję się niesamowicie :lol:

    W ogóle wczoraj był bardzo udany dzień. Po paru tygodniach walki tylko z wylewkami i poprawiania dupereli - w końcu porządnie ruszyło do przodu: na budowie zlądowały jednocześnie ...