dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Z Muratorem w ręku

    zakupy materiałów
    Przez zimę zdążyłam się już zadomowić na forum i wyczytałam m.in., że warto zakupić materiały w zimie - z dużym rabatem - przechować w hurtowni, i potem w odpowiednim czasie przywieźć na budowę. No dobra - w lutym i marcu ruszamy na poszukiwanie materiałów. J. wziął na siebie zakup Porothermu, ja - dachówki. J. z zestawieniem materiałów w ręce umawiał się z kolejnymi hurtowniami i prowadził grę nerwów - na jednej kartce notował każdą hurtownię ...
  2. Dziennik Jayer'a

    ... ale też dużo za nami.
    W zeszłym tygodniu razem z prawie końcem (zaczyna być to moje ulubione wyrażenie) prac murarskich, zaczęli pracę dekarze. Na pierwszy rzut idzie oczywiście folia i łaty. Przykryli folią już prawie 1/3 dachu i nagle... stop. Gości wcięło. Nie ma jeden dzień nie ma drugiego dnia. Harmonogram bankowy goni. A tu najpierw cieśle zaczeli tydzień później, potem dekarze zaczęli z 5cio dniowym opóźnieniem, a teraz ich już dwa dni nie ma. Telefon. Pan ...
  3. opowieści magmi

    W sobotę spędziliśmy ponad godzinę na budowie marznąc na lodowatym wietrze i dyskutując z Kierownikiem i Szefem Ekipy o wyższości ścian rapowanych przed malowaniem dysperbitem nad nierapowanymi (bądź odwrotnie).
    Szef Ekipy namiętnie sprzeciwiał się tynkowaniu ścian przed położenien izolacji przeciwwilgociowej, twierdząc że tynk pod ziemią z czasem popęka i izolacja nie będzie spełniać swego zadania. Kierownik uważał, że lepiej obrapować, ale ostatecznie można ...