dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. No to buduję - kolejny inwestor

    Pogoda ładna jak na tą porę roku. Co do szybkości rośnięcia murów - mogłaby być większa. Sami chłopcy są raczej chętni do pracy i robią co mogą. Ale przeszkadzają dwie rzeczy: konieczność cięcia pustaków (miały już przycięte i ponumerowane przyjść z fabryki - ale z nieznanego mi powodu nie przyszły) oraz krótki dzień (chłopcy trochę pracują przy sztucznym świetle ale idzie wtedy zdecydowanie wolniej).

    Codziennie tam bywam. Niestety dopiero po pracy ...
  2. dziennik Moiry

    dostałam już wstępne oferty na okienka drewniane:
    Urzędowski - (okucia WK2, szyby P4) - 27 609 zł
    Stolar - 27 0003 zł
    Gebauer - (okucia WK2, szyby P4) - 26 826 zł
    Gebauer - standard - 20 066 zł.
    Czekam jeszcze na wycenę tej firmy, której okna ma nasz znajomy (jedyne drewniane które oglądaliśmy). Jeżeli zaproponuje nam korzystniejsze warunki to będzie to on, a jeżeli nie to chyba zdecydujemy się na Gebauera. Chyba, że są jakieś haczyki w ich ...
  3. dziennik Moiry

    Powoli krystalizuje się koncepcja okien. Jutro sobota i mają przyjść miejscowe budrysy, aby zrobić porządek z otworami okiennymi. Czyli do wylania nowych nadproży w trzech otworach balkonowych oraz do podcięcia otworów okiennych na odpowiednią wysokość.
    Myślałam że to podcięcie będzie jedną z prostszych czynności budowlanych, ale i tu czekała na nas niespodzianka - różnice w wysokości nadproży powodują że aby mieć jednakowe okna musimy mieć parapety na innych wysokościach, ...