dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Planowane nidy nie wychodzi...

    remontujemy salon!

    Zupelnie przypadkiem Miał chwilowo zostać, gdyż nie wyglądał źle. Ale... zauważyłam małe robaczki wyglądające jak przecinki, wielkości milimetra pod jedną listwą na ścianie i myślę sobie "oderwę, zobacze jak sie sytuacja ma i przyklei się z powrotem" jak odkleiłam to poleciało z tapetą. Druga myśl- spoko tapetę się zedrze i pomaluje ścianę! Tu już nie było tak łatwo bo tapeta miejscowo odchodziłą z farbą- trzeba ...
  2. kaloryfery....

    a skoro było wspomniane o kaloryferach.........


    zgadnij ktróy kaloryfer robił Polak a którry anglik?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03536.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	156822 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03535.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	156823



    na dzien dobry w 8 dniu mieszkania musielismy wymienic wszystkie zawory w grzejnikach bo gdy probowalismy przykrecic kaloryfery wszystkie zaczely ciec! Jeden nowy byl wadliwy co sie okazalo juz po ponownym napuszeniu wody w kaloryfery.

    Zmiana zaworu z grzejnikiem ...
  3. Cement is the best!

    staję nogą na mięciutkim dywanie i myślę co do diabła....

    czyżby przeciągi były też pod podłogą???? A jakże!


    Na dole - wylewka z cementu a na to dywan. Żadnego uszczelnienia, żadnej deski drewnianej, pianki, sytropianu czy czego innego co wkłada się w celu ocieplenia podłogi. Nic. Nool. NIL. Znając ich budowanie są to fundamenty budynku

    U góry- pod dywanem deski.. uffff... ale.. deski poukładane z 1-2 cm przerwami a pod deskami ...
  4. Mój początek, krótka historia

    Odebrałam wczoraj klucze od mieszkania. Ale może od początku.

    Dom, w którym mieszkam, postawili moi rodzice w latach 80. Taka duża kostka, bliźniak podwójny, płaski dach. Cztery mieszkania dla czwórki już dorosłych dzieci, każde po jakieś 55 m2. Cały podpiwniczony.
    Mnie nie było jeszcze, albo właśnie miałam się narodzić jako 5 dziecko.
    W latach 90, w zasadzie pod koniec lat 90. do tego podwójnego bliźniaka został zrobiony dach spadzisty - bo płaski ...
  5. pianka montazowa jest droga!

    nad drzwiami nadal myślimy bo jest jeszcze troche czasu, kolej przyszła na uszczelnianie okien.

    Czy ktoś w UK słyszał o używaniu pianki montażowej do montażu okien? Jak tak to chyba nie firma która budowała nasz dom!

    Wełna mineralna która była powkładana koło okna jakieś dobre 20-30 lat temu zdażyłą się.... no właśnie nie wiem nawet co. Wygląda to tak jakby ktoś wpuścił mysz do środka i ona całą tą wełnę poprzegryzała, zamieniła w ...

    Updated 28-12-2012 at 16:03 by MissOlii

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2