dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. pierwsza wycena

    murarka 18000
    fundamenty, ściany nośne, działowe, taras, schodki od frontu
    schody wylewane 2700zł( 150 za stopień w projekcie mam 18 stopni)
    dach 13500
    więźba, położenie dachówki, rynny,
    okna dachowe 1400 (będę miał aż 7 każde po 200zł)

    co wy na to podajcie swoje wyceny!
  2. Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata

    - 28-12-2010 - 18:54 (Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy)
    28 XII 2010r
    Dzisiejszy dzień minął Śmigalskiej na wgryzaniu się w tematykę fundamentów planowanego domku. Projektant zaplanował je na głębokość 1 metra.
    Patrząc na nie od dołu kolejne warstwy to :

    1. podlewka 10 cm z chudego betonu B 7,5- 6 m3 lub podsypka 10 cm tłucznia granitowego
    2. ława zbrojona prętami 4#16, strzemiona fi6 co 30 cm, zalane betonem B 20- 10m3 plus zbrojenie i beton na stopy 0.85 m3 (co to są STOPY? może ktoś z forumowiczów wie??
    ...

    Updated 11-01-2011 at 20:40 by śmig_śmigalska

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dom w glicyniach 2 w Redzie:)

    Witam!
    Po długich poszukiwaniach projektu wybór padł idealny projekt dla nas i był to właśnie glicynie 2 z archonu Pozwolenie już mamy i teraz czekamy na wiosnę i mam nadzieję, że będzie bardzo wcześnie w tym roku
  4. Dziennik

    Coś mi nie wychodzi ten dziennik, bo po 2 razy mi się wkłada i nie potrafię usunąć. Da się usunąć te podwójne wpisy?
  5. kominy

    Jak człowiek zaczyna budować dom z wielu spraw nie zdaje sobie sprawy. U nas zdecydowanie taką sprawą były kominy. A właściwie ich koszt. Zresztą zrezygnowaliśmy z kominka na zewnątrz z powodu kosztu kominów.

    W sumie dwa kominy wykończone struktonitem kosztowały nas 9 500 zł. Liczę wszystko z robocizną. Chyba niewielu budujących bierze pod uwagę takie wydatki. Liczy się raczej te "grube" rzeczy - pustaki, strop, fundamenty, dachówkę...

    ...
Strona 1 z 2