dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dom w 9 miesięcy - Melgor

    Po perypetiach w ENEI wygląda na to, że uznają mi wybudowane w 1998 roku przez poprzedniego właściciela przyłącze energetyczne. Pracownik BOKu upierał się, że będę musiał płacić normalnie opłatę przyłączeniową, więc udałem sie do jego kierownika, i okazało się, że prawdopodobnie da się to ominąć :). Złożyłem więc dziś papiery z opisem całej sytuacji i dokumentacją - ponoć za dwa tygodnie dostanę odpowiedź.

    Odbyłem także drugą rozmowę z potencjalnym ...
  2. Dziennik Abromby

    Próba ściągania humusu dwa razy udała się nie powiodła, za trzecim razem cos tam ściągnął. Ale z 1/3 tego, co trzeba było (teraz wiem, że trzeba było nająć ludzi do kopania ręcznego - uniknęłabym późniejszych kłopotów).
    A my tymczasem rzuciliśmy się w wir zakupów. Tak się bowiem szczęściwie składa, że moja szacowna budżetowa instytucja ma bardzo korzystne pożyczki mieszkaniowe - 3% w skali roku, do 10 lat rozłożenia. Postanowiliśmy zawalczyć o jakieś 80 ...
  3. Dziennik Ew-ka

    Brama cd...

    Dzisiaj rano zadzwonił Piękny Krzyś ,że przyjadą FACHOWCY poprawiać bramę . Przyjechali .... ale Heniek postanowił przejąć całą inicjatywę ...i sam zabrał sie za robotę , a FACHOWCY posłużyli mu za pomocników .... efekt został osiągniety i po 2 godzinach Fachowcy pojechali....Po południu Heniek zadzwonił do Pięknego Krzysia - zdał relację z wizyty i nie omieszkał poinformować ,że jego stawka za godzinę pracy wynosi 150 zł i Piękny Krzyś ...
  4. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Heca z dachówką ...

    Dekarz miał zacząć 18 grudnia (według pierwszych planów miał to być 29 listopada) dość nietypowo bo w sobotę. Przyjechałem na budowę o 8.00, dekarze już byli, był też samochód z dachówką, a akcja wyładunkowa dobiegała końca. W sumie dość późno zauważyłem podejrzane napisy na paletach. Na folii widniały oznaczenia czarnym mazakiem II gat :evil: :evil: :evil: co prawda były poprzekreślane tym samym mazakiem, ale zdecydowanie mi się ...