dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik Ged'a

    Za 10 dni ruszam z murami !!! za 20 dni ze stropem, po świętach poddasze i dach. Gdy będzie się robić parter zrobię instalacje w piwnicy, gdy będzie się robić poddasze zrobię instalacje na parterze i tynki w piwnicy. Gdy strop będzie wiązał dokończę izolacje i ocieplenie piwnicy. :D :D :D Wreszcie !!!!

    Dzisiaj była interwencja ochroniarzy. Usterka techniczna, szczelił bezpiecznik, 4 godziny później dostali z mojej centralki sygnał, że brakuje zasilania i wszystko ...
  2. Dziennik Kasi i Bartka

    Dawno mnie nie było...

    Już spieszę z nowościami.

    19 lutego złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Wreszcie... Mam poczekać dwa tygodnie i powinno wszystko być, no i potem dwa tygodnie na uprawomocnienie. Na całe szczęście składanie wniosku odbyło się bez problemów, bo wszelkie papiery miałem już wypełnione. Pozostaje czekać.

    Tego samego postanowiłem też objechać okoliczne składy budowlane. Pomny tego co przeczytałem na forum ...
  3. Dom z czerwoną bramą

    Wracając do tematu ocieplenia fundamentów to na stronie Rockwola jest taki bajerancki kalkulator. Zrobiłem wyliczenia dla ściany fundamentowej przylegającej do jastrychu w przekroju poziomym.

    Wychodzi że różnica U jest na poziomie 0.06 na korzyść ocieplenia 8cm.
    Obie izolacje dają U < 0.4 co moim zdaniem jest OK gdyż dla ścian przewiduje się U <= 0.3

    Myślę że większym problemem będą okna balkonowe, brama garażowa niż to ocieplenie. ...
  4. Motylowe budowanie

    Chodzę sobie po hurtowniach i wszędzie na pytanie o beton komórkowy na pióro-wpust patrzą na mnie jak na kosmitę a poza tym jest strasznie drogi (betoniarnie nie produkują bo mają nawał zamówień na gładkie i przestawili wszystkie maszyny na gładki).

    Wchodzę sobie do hurtowni i pytam o taką odmianę betonu:

    pióro-wpust ?? :o - Paaaaanie, nikt z tego nie buduje, to tylko Ytong...
    tłumaczę wtedy, że produkują to i Puławy i Faelbet... nerwowe ...
  5. Atka i Jardo budują Rododendrony

    witam
    Mieli wkroczyć na plac budowy dzisiaj, ale od rana przestraszył ich śnieg!!!
    Mam nadzieję, że ekipa nie przestraszy się jutrzejszej pogody i zaczną nareszcie działać :roll:
    mamy już zamówione: strop, więźbę i dachówki :lol:
    Mam nadzieję że załapaliśmy się na ceny lutowe i jesteśmy co nieco kasy do przodu 8)
    Pozdrawiam
    Liczę, że jutro będę miała nowe fotki i zamieszczę je do wglądu :o
    atka
Strona 1 z 7