dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    Przez ostatnie dni mocno myślałem nad technologią ścian zew. Jak już pisałem zacząłem skłaniać się ku cegle silikatowej. Obecnie utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że silka jest tym czego szukałem. Tak więc przeszedłem teraz do fazy wyboru konkretnej cegły. W mojej okolicy (do 100km) jest kilka cegielni: Jedlanka (moi rodzice brali z niej cegłę na swój dom 20 lat temu), Radom (należąca do koncernu Xella), Wieliszew (także Xella). Oferta Jedlanki jest atrakcyjna cenowo, ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    28.06.2004 Zgodnie z zapowiedzią odebrałem dziś ........... WARUNKI ZABUDOWY. Myślałem, że będzie to jakiś wielki dzień, kulminacyjny moment, natomiast perspektywa następnych (bardzo bliskich) prac takich jak uprawomocnieni, adaptacja, pozwolenie na budowę, umniejszyła rangę dzisiejszego dnia. Niemniej jednak jest to ważna dla mojej rodziny data.
    Zaraz po odebraniu warunków z urzędu zaniosłem jeszcze ciepły dokument do architekta, który zrobił sobie xero i oddał mi oryginał, ...
  3. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2004.06.28
    Wielki dzień. Dzisiaj zalewamy ławy, tzn. przyjerzdżają dwie "gruchy i pompa".
    Na naszą działkę po podjeździe z rodzimego gruntu pompa wjechała bez problemu ale grucha przez 20 minut nie mogła się wdrapać. Dopiero gdy kierowcy się zmienili po "ujerzdżeniu" wjechała i się zaczęło widowisko. Już nie raz widziałem takie coś z bliska ale nigdy nie brałem w tym czynnego udziału. Adrenalina skoczyła do góry i trzeba było się sprężać. ...
  4. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2004.06.21
    Na działeczkę przyjechałem ze Szwagierką Ewelinką.
    Najpierw szlifierką kontową pociołem 2 bloczki betonowe na małe klocki grubości 5 cm, które wykorzystałem jak dystanse pod zbrojenie. Następnie Ewelinka pomogła mi wpakować wszystkie elementy zbrojenia do wykopu z wyjątkiem części mieszczącej się pod kominem, gdyż była jeszcze gotowa. Szwagierka wygięła strzemiona oraz wspólnymi siłami stworzyliśmy kratownicę pod komin. Gdy wszystko leżało w ...
  5. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2004.06.18
    Według przepisu Muratora wykonałem warstwę chudego betonu pod przyszłe ławy.

    Zabawię się w kucharza i podam przepis jak z książki kucharskiej:
    Przepis na chudy beton z cementu portlandzkiego CEM I 32,5.
    Składniki:
    na 1 m3:
    760 kg cementu,
    2200 kg piasku,
    około 75 l wody (konsystencja ma przypominać mokrą ziemię).

    lub na worek cementu 25 kg:
    25 kg (19 l) cementu,
    344 kg (211 ...
Strona 1 z 3