dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Budowa miejsca dla króla

    - 28-09-2011 - 20:59 (Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko)
    Tam gdzie król piechotą chodzi tam i nasi budowlańcy chodzić chcą najwyższy więc czas zbudować im miejsce odosobnienia Efekty zaprezentuję jutro dziś mieliśmy tylko trzy godzinki a byłam tylko z fachowcem wszech czasów czyli tatą więc w zasadzie sam musiał walczyć i przed zmrokiem nie zdążył a raczej ja już go goniłam do domu żeby odpoczął
    Kiedy tato walczył dzielni z konstrukcją ja zrobiłam pierwsze na naszej działce ognisko z kiełbaskami i było BOSKO!!! ...
  2. Projekt wybrany i zakupiony !!

    Więc w końcu udał się ten skomplikowany proces wyboru projektu!! Ile ja się namordowałam, nałamałam głowy, naprzeglądałam różnych stron i forum, o matko i córko!! Ale własnie różnego rodzaju komentarze i dzienniki innych budujących zobligowały mnie do prowadzenia dziennika; może moje przemyslenia pomogą innym osobom tak jak uwagi innych pomogły mnie. Na początku łamałam sobie głowę czym się kierowac w wyborze, parter czy piętro? A więc co wykonałam:
    1. analiza swojej działki- kazdy ma inną,
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: wybór projektu Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Zakup działki

    Chcę zacząc chronologicznie a więc w ostatnich dniach lipca udało się zakupic działkę. Powierzchnia 1,2h, wjazd od północnego zachodu, kształt prostokąt , trochę uszczknięty na końcu; działka jest na lekkim wyniesieniu opadająca w kierunku niewielkiej rzeczki Nasielki. Minusy - słup energetyczny na działce z jej "frontu", trochę zasłaniają go krzaczory, które porastają kupą pewnie jakieś gruzowisko , tak centralnie na srodku tej działki. Jest tam stary dom i jakby ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: działka, słoneczko Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata

    - 28-09-2011 - 19:28 (Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy)
    28 wrzesnia 2011

    W sprawach budowlanych w dalszym ciągu nic się nie dzieje- Śmigalscy czekają na sygnał ekipy budowlanej o ukończeniu prac na innej budowie i rozpoczęciu budowy u Śmigalskich. Zaczynają finiszować sprawy związane z budową wodociągu. Dokumentacja projektowa uzyskała już wszelkiej maści pieczątki w ZUD. Będzie można jeszcze przed zimą przystąpić do robót. W najbliższych dniach zatrudniony przez stowarzyszenie koparkowy za skromną sumę 100 zł
    ...
  5. Projekt, jeszcze niezweryfikowany pod wzgledem statyki

    W chwili obecnej wyglada to tak:
    1. Piwnica
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Keller.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	76036

    0.1 Pralnia i suszarnia
    - ten kwadrat z kolkiem w srodku, przerywana linia, to zsyp na brudna bielizne. Bedziemy robic sami w miedzyczasie.
    - kwadrat z napisem "Luftung" to rekuperator. Planujemy rekuperacje i gruntowe wymienniki ciepla
    0.2 Kotlownia. Stad bedzie prowadzil szyb z rurami z rekuperatora. Ogrzewanie na razie gazowe, dopoki kiedys nie wymysla dobrej ...
Strona 1 z 5