dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Podsumowanie wykonania stanu zero

    Podsumowanie kosztów
    Aktualnie, budowa kosztowała 68 tys. od momentu startu dokumentacji, sam fundament 35 tys., w tym 12 tys. robocizna + koparka. Wyszłoby kilka tys. taniej, gdyby nie to, że trzeba było sporo piasku... - vide "co bym zrobił inaczej" pkt.6 - sam piasek prawie 10 tys. zł!!

    Budowa z bankiem
    Ma swoje plusy i minusy. Ostatnio było zabawnie - miałem zdjęcia powykonawcze z listopada ale bez... śniegu... więc musiałem zrobić kolejne, ze ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: fundament, stan zero Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Wizyta na pustyni...

    Jakiś czas temu postanowiliśmy wybrać się na naszą działkę, żeby zobaczyć jak wygląda zimą. Krajobraz okazał się bajkowy. Wszystko pokryte równiutkim, białym puchem. Już zaczęliśmy sobie wyobrażać widoki o tej porze roku za parę lat, jak już będziemy mieszkali w naszym domu. Poza tym warto było zobaczyć jak gmina radzi sobie z odśnieżaniem przy tej ilości śniegu. Wygląda na to, że nie najgorzej

    Poniżej kilka zdjęć.

    Piwnica pod pierzyną
    ...
  3. Co bym zrobi? inaczej - lista uwag powykonawczych

    Nowa lista - co bym zrobił inaczej (pewnie się będzie rozszerzać w trakcie budowy, eh ):
    1. Podczas kopania fundamentu wstawić od razu rury PE fi 40 do wody - potem trzeba odkopywać przepusty, szukać ich... a tak łatwiej. Na zdjęciach powykonawczych widać wkopane już rury. Znajomy miał/ma problem w kotłowni - tyle razy tam kopał (już po zagęszczaniu) że mu podłoga opadła teraz - są pęknięcia w wylewce przy ścianach - powoli osiada
    2. Bednarka - jednak, zrobić uziom. ...

    Updated 26-03-2011 at 22:13 by mikel_1

    Tagi - katalog słów kluczowych: lista uwag, stan zero Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Fotorelacja z zako?czenia stanu zero

    No, prawie zakończenia - chudziaka i kanalizacji nie ma, ale to potem


    Ostatnie prace wykończeniowe, betoniarka już załadowana

    Wynik prac kilka dni potem - skończyliśmy i spadł śnieg, to się nazywa fart Dom w Bergamotkach - albo raczej Dom w Wykopkach
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: stan zero fundament Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dziennik budowy - moje gniazdko po 17 latach tułaczki :)

    Cytat Napisał niezapominajka1972 Zobacz post
    SKLEROZA !!!!

    Zapomniałam !!! Moje kochanie potawiło mi zadanie .... a ja nie wiem jak to rozgryźć !!!!!

    Mam wybrać panel dotykowy hmmmm i wybór jest nieco trudny bo nie mam zielonego pojęcia jaki ma być.



    PROSZĘ O RADĘ .....

    a ja pójdę za przykładem Scarlett O' Hara i pomyślę o tym jutro
Strona 1 z 3