dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Droga skończona

    Wczoraj (3 dni po rozpoczęciu) Szef ekipy budującej drogę zgłosił zakończenie.
    Dotąd widziałem jedynie stan ok. 1/3 (stan na zdjęciach w galerii: http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3987 )
    - Ziemia została wybrana na głębokość 50cm, miejscami do 60cm,
    - wykop wyłożony geowłókniną gr. 0,5cm,
    - zasypany drobniejszym żwirem i kamolami,
    - na to wysypano i ubito kliniec,
    - ziemia z wykopu przewieziona na dalszą część działki (przyda się). ...
  2. Dworek wiejski by Sajdak - ruszamy z rozbiórką!

    Wiosna obudziła do życia nasze prace budowlańczo-tartakowe!

    Mąż od tygodnia urządził tartak na wiejskiej działce swojego dziadka. Ja zaś biegam po urzędach, żeby porejestrowac wszystko, co trzeba, załatwic wycięcie drzew i pozwolenie na rozbiórkę.
    Sprzedaliśmy domek i najprawdopodobniej po Świętach zniknie z działki. Smutno trochę, bo mamy z nim dużo wspomnień.

    Czas ucieka, a prac przybywa, bo wciąż okazuje się, że by zrobic jedną rzecz, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dworek wiejski, sajdak Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. wiosna wiosna ach to ty!!!

    doczekałam się wiosny ..... zajrzałam do dziennika a tu o dziwo od miesiąca cisza, więc ponieważ wiosna za pasem, transzy jeszcze nie rozliczyliśmy, zrobimy to jak Pan Elektryk zakończy swoje prace, czyli w przyszłym tygodniu, obecnie dzieje się dużo:
    - elektryk rozkłada kable -zakończy w tym tygodniu,
    - zrobiono przyłącza wodne i kan.- muszę teraz tylko podpisać umowę - jutro,
    - sprawdzono c.o. - działa dymek leci, kaloryfery ciepłe,
    - warzywa posiane ...
  4. dach i zmiany na poddaszu

    Budowa nabiera tempa, coraz więcej decyzji do podjęcia, coraz mniej czasu na nie...

    W ostatnim czasie robiliśmy jeszcze zmiany układu pomieszczeń na poddaszu, oto powody:
    - chcieliśmy mieć sypialnię z wyjściem na taras, jednak stwierdziliśmy, że będzie trochę za wąska
    - przenieśliśmy łazienkę na drugą stronę, żeby zachować pion, a co za tym idzie zaoszczędzić pracy hydraulikowi i na pewno trochę kasy
    - w związku z powyższymi zmianami ...
  5. przeniosłam dziennik

Strona 3 z 4