dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Marzenia o własnym... podwórku

    Ponieważ żona zadzwoniła do majstra że materiał czeka na budowie tylko jego na niej brakuje - wczoraj, w sobotnie piękne popołudnie, pan Wiesław zaszczycił nas swoją obecnością. Przywiózł ekipę, postawili skoczka - jeden chodził i zagęszczał, a inni podsypywali (z piwkiem w ręku, bo to sobota i prawie fajrant). Chodziło o wstępne zagęszczenie piachu, żebym mógł przez te wolne majowe dni wpuścić hydraulika do rozłożenia kanalizy. To zagęszczanie jakieś takie mało przekonujące. ...
  2. Dziennik Kasi i Bartka

    A co było dalej po zalaniu tarasów??

    Jak widzieliście musieliśmy je poprawić zaprawą betonową, ale teraz wyglądają super. Kilka dni jeszcze tylko polewania wodą aby nie popękały i jest OK.

    Następne dni spędziliśmy ciągle na tym samym. Czyli murowanie, murowanie i jeszcze raz murowanie. Przerywane oczywiście od czasu do czasu zalaniem jakiegoś nadproża.

    Aha. No właśnie. Winien jestem małe wyjaśnienie. Na pierwszy ognień poszedł ...
  3. Dziennik Wicka i Agnieszki

    Sobota zleciała - a tu jeszcze sporo towaru zostało .
    No cóż - robimy w niedzielę .
    Zaczęliśmy koło 11 .
    Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w pierwszej kolejności robiliśmy krokwie 17,5*6,5 cm , długość 2-8 m , jakoś szło .
    Na drugi ogień poszły belki 12*12 - i tu już było gorzej .
    Przy życiu trzymało nas tylko TYSKIE .
    Na sam deser zostawiliśmy sobie 4 krokwie koszowe 12*20 , długość 8,70 m .
    To już swoje waży , po nasiąknięciu ...
  4. Dziennik Wicka i Agnieszki

    Uff - ale się dziś napracowałem.
    Jutro mają zacząć fachowcy od dachu .
    W związku z tym więźba musi być zabezpieczona .
    Początkowo miałem zamiar urządzić dużego grila , zaprosić jakichś znajomych i z ich pomocą impregnować drzewo ręcznie .
    Doradzono mi jednak wykopanie rowka , trochę szerszego od krokwi i belki , wyłożenie go folią i zalanie impregnatem .
    Potem to już tylko wrzucanie i wyciąganie elementów więżby .
    Nie wszystko ...
  5. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Mąż wrócił, laptop wrócił, więc foty, Kochani, nowe foty wrzucam :wink:

    Na początek podłoga w gościnnym, czyli Polcolorit drewnopodobny:



    Maya ledwo utrzymuje równowagę - czyżby były aż takie nierówności? :wink:



    Jak już podłoga, to i w kuchni - co prawda zupełnie nie widać ...
Strona 1 z 8