dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. coś się ruszyło...

    ekipa po dwóch tygodniach wolnego przybyłą w praktycznie pełnym składzie i mam już ściany działowe i szkielet dachu.. zdecydowaliśmy sięjednak na pełne odeskowanie dachu i pokrycie go na razie papą, z tym że mamy już przygotowanie pod blachodachówkę. z veluxami wstrzymamy się do przyszłego roku... teraz na głowie mam oczyszczanie domu, pakowanie tego wszystkiego, wykopywanie roślin, szukanie w międzyczasie jakiegoś mieszkania do wynajęcia (a może ktoś przypadkiem ma do wynajęcia ...
  2. Lista materiałów

    Dziś dostaliśmy listę od majstra:
    Pustaki 1300 szt.
    Połówki 500 szt.
    Drut 12 70 sztuk
    Drut 6 80 kg ( nie wiem o co chodzi)
    Cegły 3 palety (do komina)

    Nic mi to nie mówi, małżowi pewnie prędzej - trzeba teraz szybciutko pojeździć po składach porównać ceny i - ZAMAWIAĆ!
  3. Buduję dom-pracownia Jelenia Góra projekt W-49.12

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    a jak robiliście fundament ? monolit, czy z bloczków? Bo jeden z moich majstrów proponuje żeby zdjąć humus, wykop około 70 cm, zazbroić, zalać do zera, a później wymurować 60 cm z bloczków i zasypać piachem. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
    U mnie fundamenty zrobione są w ten sposób, z tą różnicą że z jednej strony był wykop na ok. 70cm, a z drugiej strony domu na ok. 170cm bo mam pochyły teren.
  4. różniste różności

    Wczoraj kierownik odbierał tynki. Ogólnie bardzo mu się podobały, ale parę rzeczy do poprawy. Ściany, które były robione w trakcie braku prądu ręcznie ewidentnie do poprawy. Nierówności są koszmarne. W ogóle te wysokie ściany w górnych partiach potraktowane zostały trochę po macoszemu. Nie mamy jednak drabiny, zeby wejśc i dokładnie się przyjrzeć. W dwóch miejscach wystają siatki narozników przy oknach. Ściany są w większości proste, poza gabinetem.
    Przy okazji ...
  5. Ceremonia Otwarcia

    Witam,

    Dotychczasowe gniazdko zrobiło się już zdecydowanie za małe wiec zakupiliśmy działkę i projekt pod tytułem "Nowe Gniazdko dla Piątki" uważam oficjalnie za otwarty.

    Proces poszukiwania działki trwał grubo ponad rok i jak juz udalo sie wybrac myslalem ze najgorsze decyzje za nami - jaki ja bylem naiwny. Po obejrzeniu projektów z prawie calego internetu kompromis jest taki że jutro wizyta u architekta i moze on cos sensownego zaproponuje. ...

    Updated 29-06-2011 at 17:51 by olobolo13

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 3