dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Niewielki, Beata i Tomek

    Do kosztów stropu zapomniałam dopisać brakującego drutu - 500 zł.
    Do bieżących trzeba jeszcze dodać podbudowane kominy, czyli 100 zł cement i 350 zł za pracę murarza.

    W najbliższych planach mamy zamówienie okien - ceny w okolicach 7.000 zł i bramy garażowej - a tu drugie 7.000 zł :o .
    Nad kominami długo się zastanawialiśmy i w końcu stanęło na klinkierze burgundowym ryflowanym.

    Z aktualnych rachunków wychodzi 92.390 zł.
  2. Dom wg.projektu indywidualnego B. i R.

  3. NJerzy buduje sobie klocek.

    Wiadomości z ogródka :-)
    Okazyjnie kupiony żywopłot rośnie, drzewka są jeszcze dołem brązowe ale większość już nabrała właściwego srebrno-zielonego koloru, i wypuściły nowe gałązki i igły. Niektóre wyglądają mizernie ale żyją, myślę ze za rok-dwa wszystkie będą całkowicie zielone i wyraźnie wyższe od płotu:


    Przypadkowo mam jukę która mi do niczego nie pasuje, ...
  4. NJerzy buduje sobie klocek.

    Kilka dni później zjawiła się ekipa z oknami, montaż przebiegł szybko i bezproblemowo. Co ciekawe - po zamontowaniu okien piętro wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne.





    Na piętrze idzie tynkowanie, dziś lub jutro chyba się zakończy - pozostaną do zrobienia drobiazgi i wykończenia przy montażu parapetów.

    ...
  5. NJerzy buduje sobie klocek.

    2 tygodnie ulew nie pozwoliły dokończyć dachu :-( Rynna działa doskonale, a studnia chłonna również. Na studnię chłonną wykorzystałem studzienkę która już była na działce, miała być kiedyś na wodomierz, ale teraz tak się wodomierzy nie montuje - i przydała się do czego innego. Nawet jej usytuowanie jest idealne, w samym rogu działki, niecałe 8 metrów od rynny spustowej.
    Na szczęście niedokończony kawałek jest poza obrysem murów i w środku da się robić. Tak ...
Strona 11 z 18