dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Między nami i brzozami - Na każdą pogodę [dziennik sarahy]

    Wczoraj byliśmy - drugi już raz - na spotkaniu z instalatorem. Bardzo sympatyczny facet, a co ważniejsze - wydaje się bardzo sensowny. "Zwiedzaliśmy" jego dom, w którym ma wentylację mechaniczną ze żwirowym GWC i kilka innych rzeczy, które chcielibyśmy zrobić. Poprosiliśmy o wycenę, zobaczymy, co z tego wyjdzie.... Jeżeli się dogadamy, zrobi nam instalacje wod - kan, ogrzewanie, wentylację mechaniczną z rekuperatorem i GWC (namawia na żwirowy) i odkurzacz centralny... ...
  2. Irysy budują dom...

    W jednym poście postaram sie zawrzeć to co wydarzyło przez ostatnie pół roku. W kwietniu tego roku po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć całkiem sporą działkę za stosunkowo nieduże pieniądze.
    A tak wyglądał nasz pierwszy zwiad i nieśmiałe przymiarki do kupna.


    ...
  3. Dziennik Ewy (EZS)

    Noga trochę lepiej. Reszta się wali. Wreszcie wkopali kabel prądowy i .... zabrakło metra. A był kupowany z dużym zapasem! Ale leżał dość długo wkopany pod tarasikiem a reszta zwinięta. Musiał ktoś urżnąć kilka metrów! I cała robota na nic. teraz trzeba będzie go wykopać, kupic nowy (40m) i włożyć. Kilka dni pracy, tysiąc złotych w plecy. Płakać się chce.
    Druga strata - przy kozie cięli teownik na schody. Poleciały iskry, nikt nie popatrzył, szkło kominka ...
  4. MMB_Gdynia - budujemy domek

  5. Dziennik Ged'a

    sobota 3 listopada
    Obsypywania ciąg dalszy, pozostał ostatni metr. Na tym poziomie będą rury odprowadzające wodę z rynien. Planowałem na połączeniu rur idących dookoła budynku z rurą do zbiornika dać trójnik 90 st, ale wydaje mi się, że to bardzo zaburzyło by przepływ wody. Dokupiłem trójnik 45 st. i kolano 45 st. taki kąt połączenia strumieni będzie korzystniejszy. Podczas ustalania spadków rur sprawdziłem kalibrację niwelatora (dwa pomiary z przeciwległych punktów), ...
Strona 1 z 8