dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. przymiarka do instalacji

    Dzisiaj mieliśmy spotkanie z instalatorem, który będzie nam robił wod-kan, co, gaz, kozę i instalację centralnego odkurzacza. Robił instalacje u moich rodziców i siostry - nie mieli do Niego zastrzeżeń. Wstępna oferta wynosiła 38 tys za robociznę z materiałem. Dzisiaj dostałam rozpiskę materiałów na 30 tys. Ku mojej wielkiej radości w tej cenie jest już szambo, bo cały czas do 38tys. doliczałam jeszcze 7k na szambo. Pan proponuje nam piec Buderus GB022 z zasobnikiem 120l i ...
  2. Dziennik Budowy Koniczynka3

    Witam w moim dzienniku budowy. Może na początku przedstawię naszą rodzinkę, nazywam się Kasia, mój mąż Karol i synek Alan. Mieszkamy od kilku lat w Anglii ale planujemy powrót do Polski dlatego też rozpoczynamy budowę naszego gniazdka.
    Pomysł o budowie narodził się bardzo spontanicznie, w październiku 2010 roku gdy byliśmy na urlopie w Polsce. Wtedy też kupiliśmy działkę i złożyliśmy o warunki zabudowy. Po powrocie do domu (tymczasowego) hi hi wybraliśmy projekt. ...
  3. p?otu cd...uzupe?nienie i podsumowanie

    Podsumowując 105 m siatki wraz z płytami betonowymi, systemem mocowań i słupkami jak również 50 m siatki leśnej wyniosła nas 5tys. pln. Uważamy, że cena wyjątkowo niska tym bardziej, że siatka wygląda na solidną: grubość ocynkowanego drutu w otulinie to 3,1mm. Mamy nadzieję, że postoi lata.
    Oczywiście robocizna w naszym przypadku to nasza własna siła ramion, czas i nasze paliwo na dojazd, które i tak byśmy wydali na nadzór nad pracownikami firmy
    Oszczędności ...
  4. p?otu cd.

    Nadszedł czas napisać coś więcej na temat prac przy płocie:

    Dość długo zastanawialiśmy się jakie ogrodzenie wybrać. Trudna decyzja ponieważ obwód naszej działki to około 250m więc liczyliśmy się ze sporymi kosztami.
    Braliśmy pod uwagę:
    - ogrodzenie tymczasowe z siatki leśnej rozpiętej na stemplach świerkowych
    - docelowe ogrodzenie drewniane
    znajomi jednak dość szybko i skutecznie wyperswadowali nam nasze pomysły.
    Po pierwsze ...
  5. Dalsze jesienne zdj?cia

    1. We wrześniu zrobione tynki i wylewki


    2. Taki mam teraz widok


    3. A tak wygląda domeczek od tyłu

    Na wiosnę pozostaje: zamaskować styrodur na dole, zrobić podsufitkę z oświetleniem oraz nałożyć kolorek (jeszcze nie wiem jaki)
    ...
Strona 1 z 2