dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Przerwa technologiczna

    Z uwagi na fakt, iż trwa przerwa technologiczna małe podsumowanie stanu zero:
    Bloczek fundamentowy 1650szt- 4 500zł
    Stal Fi12 i Fi 16, Fi 6
    Dysperbit
    Cement
    Papa
    Izolbet
    Wodostyr
    Rury na kanalizację
    Beton -14 500zł
    Piasek- 4 500zł
    inne drobne
    Robocizna i sprzęt
    Jak się tak podsumuje to materiał 36 000zł a robocizna 30 000zł
    Tak więc robi się niezła kwota, która została zakopana do ziemi i nikt jej ...
  2. Budowa zaczęta...

    Jakieś dwa tygodnie temu na działkę wkroczyli geodeci. Wytyczyli budynek, dodatkowo zaznaczyli dwa punkty na na granicy działki. Chcieliśmy mieć pewność, że sąsiad za dużo nam nie zabrał stawiając ogrodzenie... oczywiście uszcznął nam działki o 15 i 20 cm, ale to podobno w okolicy błędu, więc jak na razie damy sobie spokój...
    Wczoraj do akcji wkroczyła koparka...nie ma co za duża była jak na taki mały fundament, ledwo się w środku kręciła , ale nic dziura wykopana. ...
  3. Vattenfall - podejście pierwsze

    Dziś około południa telefon - Vattenfall. Pan będzie za pół godziny. Pomyślełem niesamowite - wczoraj pani mówiła, ze mają cztery dni. Bardzo się ucieszyłem... Za wcześnie. Za pół godziny telefon od tego samego pana, który mówi, że on mi dziś nie założy licznika. Dlaczego? Bo nie mam jeszcze podpiętego kabla. No a kto ma to zrobić??? On nie ma takiego zlecenia z Vattenfalla, więc może na oświadczeniu mojego elektryka nie było zapisane, że trzeba podłączyć... ...
  4. tynki

    W zeszłym tygodniu zaczęło się tzw. mokre roboty - tynki. Do końca tygodnia powinni skończyć. Tynk schnie dosyć szybko bo nie ma okien, jest bardzo ciepło (30''C) i są przeciągi. Poniżej kilka fotek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj?cie.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	58903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj?cie(2).jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	58904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj?cie(3).jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	58905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj?cie(4).jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	58906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj?cie(5).jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	58907  

  5. Urzędasy

    Nie boję się tego powiedzieć - o ile na początku wszystko szło gładko i pięknie to natknąłem się na URZĘDASA pełną gębą i to nie jednego...
    Dlaczego urzędnik bezmyślnie czyta swoją listę i wymaga dokumentów od inwestora które nie są wymagane w jego przypadku - np.

    • wyłączenie z produkcji rolnej gruntu ornego klasy V ?
    • albo uzgodnienia zjazdu z działki na drogę prywatną ... a potem na gminną (gdzie zjazd jest już ustanowiony przez gminę)?

    Dlaczego urzędnik robi problem ...
Strona 2 z 4