dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Bloczki fundamentowe

    Wracając do ław fundamentowych, po zalaniu poszedłem na mecz lokalnego klubu piłkarskiego liga okręgowa, wiadomo że bez bronka nie idzie oglądać, a jak jest bronek to są i koledzy (tak sytuacja). I od słowa do słowa zeszło się o błędach w poziomie ław, dowiedziałem się, że jednemu koledze teść budował dom i różnic w poziomie ław wyszła im 22cm. Wróciłem do domu i trwoga ile mi wyszło, przecież jestem laik i nigdy nie ...
  2. Fundamenty

    Szalunki na fundamenty zrobiliśmy sami, znaczy ja ze żoną, ale do kopania wezwałem posiłki, ja, tata, teściu, wujek, siostrzeniec i syn trochę pomógł.
    Trwało to ze 4 godz. Kopanie było fajne - piasek - to bez chudego się obyło. Potem zbrojenie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0773z.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	375008

    i następnego dnia zalewanie. Niestety brak foto bo nie było czasu, ponieważ byłem tylko ja i siostrzeniec.
    Poszło sprawnie dzięki operatorowi pompy. Beton B20, 200zł za m3 ...
  3. ZACZYNAMY budowanie

    Wiec tak jak wcześniej pisałem mamy pozwolenie na budowę domu i budynku gospodarczego. Jakoś tak w 3,5 miesiąca się uwinęliśmy ze wszystkimi papierkami.
    Wiec zaczynamy. Humus zebrany, Geodeta wytyczył zarysy budynków, paliki powbijane, robimy szalunek pod fundamenty. W tle budynek gospodarczy. Szalunki robię z małżonką. Przytrzymuje deski, pamięta wymiary, słucha jak klnę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0758.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	375002
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0764.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	375005
  4. Zebranie humusa

    W końcu upragnione pozwolenie na budowę mam w ręku.

    ZACZYNAMY

    Szybkie halo do miejscowej wytwórni betonu, mają też koparki na usługach. Zamówiłem, przyjechała według planu co do minuty, punktualnie, (ukłony dla firmy WIKRUSZ - pełna profeska), wykopała dwa dołu po ... pas. Znaczy zebrała humus na głębokość 50 cm.

    Dlaczego dwa??

    Wyjaśniam, będę budował sam, nigdy nie miałem do czynienia z budową czegokolwiek, wiec na czymś ...
  5. Front ogrodzenia

    Po powrocie z majówki odbyły się targi budowlane w zaprzyjaźnionej hurtowni budowlanej. Poszliśmy z małżonką, zobaczymy co oferują. No i znaleźliśmy.
    Modułowy system ogrodzenia łupanego firmy KOST-BET kolor A6 margo. Do zrobienia 28 metrów minus brama wjazdowa, minus furtka wejściowa minus furtka na śmietnik . Po zrobieniu fundamentów (zbrojenie zrobiła małzonka, ja ukręciłem strzemiona a ona zrobiła belkę zbrojeniową) machnąłem murek. Pomagał mi siostrzeniec (nowy ...
Strona 1 z 3