dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. opowieści magmi

    Okna będą jednak drewniane - ostatnia oferta z Quercusa okazała się być na akceptowalnym poziomie. Budżet na okna co prawda został lekko przekroczony - o cenę montażu - ale trudno, raz się żyje.

    Rozglądamy się za teraz za więźbą. Na temat więźby w naszym projekcie przetoczyła się ożywiona dyskusja w wątku klementynkowym, więc napiszę tylko krótko, że zaniepokoiło nas zastosowanie w projekcie konstrukcji krokwiowo-jętkowej, wspartej jedynie na wieńcu, dla tak wielkiego dachu. ...
  2. Magi - czekając na wiosnę ...

    05-02-2004

    Stawiliśmy się dzisiaj na spotkanie z fachowcem nr 4 od st. surowego otwartego. Zaśpiewał nam 32000 /czytaj 32,000 tys/ Szczena mi opadła a oczy wyszły na wierzch o tak :o. Najwięcej mogłabym dać 25,000. Nie wiem jak on to policzył. Może w ogóle nie zajrzał do projektu. Może z materiałami :wink:
    W takim układzie zadzwoniliśmy do fachowca nr 1. Wydaje się najlepszy. Młody, energiczny może coś taniej załatwić. Zadzwoniliśmy i już się umówiliśmy ...
  3. No to buduję - kolejny inwestor

    Jeszcze w sprawie okien. Zamówiłem w Jocz'u zarówno okna (P4) jak i drzwi (aluminium + P4 w doświetleniu). Przekroczyłem nieco swój budżet. Ale jest nadzieja że zamknę cały dom w ciągu 2 tyg. od zamówienia.

    Z tym przekroczeniem budżetu - jak zaczęła się wykończeniówka to pojawiło się przekraczanie budżetu. Na wcześniejszych etapach raczej zaoszczędziłem.
  4. No to buduję - kolejny inwestor

    Pokrycie dachu skończone.

    Obecnie siedzą elektrycy. Na razie przerzucili kable przez zainstalowane przezemnie peszle. Od dzisiaj ciągną swoje dodatkowe. Ja zaś zastanawiam się nad zmianami, alarmem itd. Bardzo ciekawa dyskusja na innym forum na temat automatyki.

    Woda się trochę spóźnia (hydraulik ma kłopoty z zębami).

    Wracając na chwilę do dachu. W ostatnim czasie zacząłem bardzo na nie zwracać uwagę. I stwierdziłem że w praktyce ...
  5. dziennik Moiry

    Dzisiaj odkryłam fajne zestawienie kosztów kotłowni różnych firm, dla zainteresowanych http://www.grast-mtb.pl/pliki/oferta...e%20161003.xls
    Wychodzi na to, że w ramch ograniczania kosztów zamiast kotłowni Buderusa za 18 tys. (z grzejnikami), zafundujemy sobie Termet za około 6400. Teraz siadam do liczenia kosztów grzejników.
    A tak poza tym dziś jedziemy ubezpieczyć inwestycję (na potrzeby kredytu), koszt około 200 zł na rok. Resztę dokumentów potrzebnych do wypłaty ...
Strona 1 z 2