dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Płyta zazbrojona i "zero" zalane !

    Postanowiłem uzbroić płytę siatką fi 8, oczka 15x15, drut żebrowany. Podłoga wylewana jest na bloczkach. Majster tak właśnie robi ludziom od kilku lat. Domyślam się, że chce unikać siadania podłogi wylewanej pomiędzy bloczkami. No OK, podobnie uważam.

    Natomiast Kier-Bud uważał, że takie rozwiązanie nie jest ani stropem, ani podłogą na gruncie i nie potrafi powiedzieć jak będzie pracowało? Trzeba było by przeliczyć i robić albo strop bez zagęszczania piasku, ...
  2. Badanie wskaźnika zagęszczenia gruntu

    Określanie wskaźnika zagęszczenia (Is), który informuje jak został zagęszczony grunt wbudowany w podłoże. Wskaźnik ten oznacza się tylko dla gruntów nasypowych, czyli tworzonych przez człowieka. Z kolei stopień niezgęszczenia (ID) wyraża naturalny stan gruntu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P030713_17.51.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	198852

    10 kg młot opada i zagłębia sondę w gruncie. Liczy się ilość uderzeń na 10 cm zagłębienia sondy. W moim przypadku prace związane z zagęszczaniem nie zostały ...
  3. skrzynki na żaluzje

    Podłogi się wciąż robią, trochę dłużej niż przewidywałem, no ale nic nie poradzę. My za to zajęliśmy się zewnętrzem. Wynająłem na tydzień trochę rusztowań, przyjechali panowie od żaluzji założyć skrzynki, no i doklejamy też styropian.



    Skrzynki są mocowane do ściany za pomocą kątowników, z dystansem z XPSa
    ...
  4. I budujemy....

    ...tyle,że zamiast w marcu zaczęliśmy w połowie kwietnia Cóż, pogody nie można sobie wybrać. Najważniejsze,że budowa w toku i domek zaczyna nabierać kształtów.
    A tak wszystko wyglądało w kwietniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050032.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	198988 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050036.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	198989

    Naszym założeniem jest wybudować ten dom do kwietnia przyszłego roku i mamy zamiar zmieścić się w budżecie 280 tyś. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem i mam nadzieję,że tak zostanie. ...
  5. Walka ze stropem

    Przygotowujemy się do zalania stropu. Ten etap w brew pozorom jest chyba najtrudniejszy w moim dotychczasowym budowaniu. Najgorsze jest ze nie do końca mogę polegać na projekcie. MG Projekt, "zapomniał" dopisać jasno i wyraźnie że belki teriva >6m trzeba koniecznie dozbroić. W związku z tym tego dodatkowego zbrojenia nie ma ani na rysunku, ani w zestawieniach materiałowych czy zestawieniach stali. Wygenerowało to opóźnienie 1 tydzień, bo zamiast zbrojenie przyjechać ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00870.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	198951   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00869.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	198952   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00867.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	198953