dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Pól otoka

    W potrzebie zasypania fundamentów i ścian fundamentowych nie omieszkałem zainstalować instalacji odgromowej i uziemiającej w postaci otoka z bednarki 30x4mm. Koparka najpierw poszerzyła wykop do 1,2m i w tym miejscu rozłożyłem bednarkę i podłączyłem do wcześniej zmontowanych pionowych złączek na ścianie pod izolacją ściany fundamentowej. Przy okazji podłączyłem uziemienie do przyszłej skrzynki energetycznej. Operator koparki zaczął zasypywać ściany fundamentowe okazało ...
  2. harmonogram

    Pozwolenie na budowę jest już prawomocne... od złożenia wniosku do prawomocności minęły dokładnie dwa miesiące

    Od wydania decyzji PNB wykonane zostały projekty wykonawcze ... i wybrane ekipy.
    Dzięki negocjacjom z udziałem kierownika budowy, stan zero ma zostać wykonany poniżej pierwotnie założonego budżetu

    A prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu ... harmonogram obejmuje :

    geodezyjne wytyczenie wykopu
    wykopy (koparka ...
  3. Ssz

    Wpadam na chwilę coby co nieco odkopać nasz dziennik. Ostatnio dużo się u nas działo i nadal dzieje, na prowadzenie dziennika naprawdę czasu jest nie wiele. Mianowicie mamy tak jak w tytule wspomniałam SSZ, okna mamy koloru- ciemny orzech, mąż upierał się na pospolity złoty dąb ale w końcu dał się przekonać i są w orzechu. W ubiegłą sobotę zrobiliśmy, a raczej panowie zrobili podłączenie do sieciwodociągoweji kanalizacyjnej, więc w domku wodę już mamy, chociaż nie lada ...
  4. Zewnętrza c.d.

    balkony:






    "tyły":


    pojawiła się też namiastka trawy oraz "kilka" sztuk roślinności nisko- i wysokopiennej


    c.d.n. ...
  5. Zewnętrza

    Czas zaktualizować postępy prac i kolejny raz odkopać dziennik .... tym razem odmiennie - wrzucam zewnętrza, bo wnętrza lekko przystopowały (co nie znaczy, że wogóle nie ma ruchu w interesie- wczoraj np. na ścianach wreszcie zawisły 2 karnisze, 2 obrazy i 3 pamiątki wakacyjne)

    zanim jeszcze mieliśmy "teren wyrównany", zasianą trawę i rzucony tynk było tak:


    z perspektywy (czyli zza łąki ...
Strona 1 z 2