dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy - xmxax

    W tak zwanym międzyczasie starałem się zorganizować wszystkie niezbędne klocki do budowy, czyli wodę, prąd, chatkę dla Pana Mariana i spółki, kibelek i jakieś prowizoryczne ogrodzenie.
    Na pierwszy ogień poszła studnia. Przy pomocy forumowiczów wylosowałem do wykonania mojej studni Pana Flisińskiego wielokrotnie polecanego na forum. No i nie zawiodłem się. Pan Flisiński przyjechał, wywiercił, na drugi dzień obudował i uporządkował teren po swoich robotach. Gorąco ...
  2. Dziennik budowy - xmxax

    Może nie będzie za bardzo chronologicznie, ale wypada wspomnieć że jeszcze w grudniu 2006 zamówiliśmy "grubsze" materiały (jako, że zdecydowaliśmy się budować w technologi tradycyjnej z dziada pradziada :D czyli trójwarstwowej na pierwszy ogień poszedł: Porotherm 25, Porotherm 8, Porotherm 11,5, belki stropowe, nadproża, pustaki stropowe i bloczki fundamentowe). Jak się okazało kilka miesięcy później był to strzał w dziesiątkę, i nie muszę się chyba więcej o ...
  3. Dziennik MES

    Znowu trochę zmian, głównie w kieszeni. :lol: :lol: :lol: :lol:
    Zacząłem kupować kafle i kaska leci. A oprócz tego zgodnie z życzeniem "wąskiego"grona cztelników :lol: zdjęcia z ostatniego okresu.
    I tak - widać mokre jeszcze gładzie.



    Najważniejsze wydarzenie ostatniego tygodnia to wstawienie pierwszych drzwi . ...
  4. Wolność Tośku w swoim domku

    Dzisiaj był kolejny pracowity dzień, z moją lista zakupów jeździłam po okolicznych marketach, i okazało się że najlepsze ceny miał bardzo duży market budowlany w centrum!!!!
    A przy okazji dzięki Moni, trafiłam do już wybudowanego LMP 133.
    Mój tak wyglądać nie będzie bowiem NA PEWNO będzie zgodny z projktem, żadanych daszków
    Zresztą porównajcie sami:

    i
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56643&page=1 ...
  5. B.Art i Lidex budują

    Po wytyczaniu przyszedł czas na wykonanie ław. Kopanie szło sprawnie. W wykopie w narożniku północno zachodnim pojawiła się woda i kierownik budowy zdecydował, żeby wylac chudy beton pod ławy - zresztą tak było w projekcie.


    wizyta kierownika budowy - inspekcja wykopów

    Poszło 9 m3 chociaż policzone było 6,5 m3. I awaryjnie trzeba było dowieźć te 2 metry.

    ...
Strona 1 z 9