dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Domek w Lesie

    No i się zaczęło...
    Witam serdecznie,
    ruszamy z przygodą zwaną budowa, ale zanim dojdzie do samych robót jeszcze daleka droga przed nami...

    Po krótce historia naszego lasu, tak tak lasu bo na razie mamy las, piękny sosnowy las.
    Opowieść o zakupie i problemach z użytkiem działki pominę, bo to długa i niefajna historia. W konsekwencji odwiedzin w wielu urzędach wiemy co zrobić żeby w naszym lesie zbudować dom.
    Będziemy przygotowywać ...
  2. Pierwsza warstwa ścianek działowych.

    - 08-02-2014 - 18:38 (Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy)
    8 lutego 2014r.
    Ależ piękny mieliśmy dziś dzień. Słoneczko świeciło, wietrzyk delikatnie powiewał, temperatura podskoczyła do 10 stopni. Śmigalscy postanowili wykorzystać prawie wiosenna aurę i całe popołudnie spędzili na budowie. Śmigalska przycinała żywopłot bukowy, a Śmig zajął się obrabianiem otworów okiennych. Poodcinał nadmiar pianki, uzupełniał pianką pustki po wyciągniętych drewnianych klinach, a po wyschnięciu wyrównywał krawędzie zaprawą klejową. ...
  3. wybór wykonawcy

    - 08-02-2014 - 17:11 (Budujemy dom w Dachowej k.Poznania - raz kozie śmierć.)
    Od ponad miesiącapróbuję zdecydować się na firmę, która wybuduje dom.
    Co mnie bardzo zdziwiłona mniej więcej dziesięć zapytań , które wysłałem dostałem tylko 4 odpowiedzina i jeszcze piątą od czapy po 3 tygodniach. Rozbieżności cenowe są potworne.pomiędzy najdroższą ofertą, a najtańszą zmieściłby się jeszcze całkiem niezłysamochód
    Ostatecznie za rada mojego kolegizacząłem dopytywać się , gdzie aktualnie budują i pojeździłem trochę pobudowach. Co ciekawe firma , która ...