dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. I znowu CWU..

    No i hydraulik wyrzeźbił Jakaś gigantyczna plątanina tych rurek. Cyrkulacja też jest. We wtorek ma zrobić próbę ciśnieniową instalacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-04-07 11.00.53.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	110567

    A od 2 tygodni nie mogę się zdecydować na kolor okien - czy białe, czy antracytowe (pod kolor dachu), a jeśli kolorowe, to czy jedno czy dwustronnie. Do tego dochodzi kolor bramy garażowej i drzwi wejściowych, elewacji i na dokładkę choruję na drewniany taras. Mój facet przestał się ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-04-07 10.58.19.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	110566  
  2. Rzuty

    Parter i poddasze według naszej koncepcji. Parter dla rodziców a piętro dla dzieci. Przede wszystkim to czego teraz w domu nam brakuje:
    a) sypialnia połączona z garderoba i łazienką
    b) przestronny salon 50 m2 (obecnie 30)


    Nazwa:  DOM_-_PRZYZIEMIE-page-001.jpg
Wyświetleń: 1309
Rozmiar:  95,9 KB

    Nazwa:  DOM_-_PODDASZE-page-001.jpg
Wyświetleń: 1310
Rozmiar:  96,3 KB
  3. Pomiar niwelacji

    Przed wykonaniem fudamentów bardzo ważny jest pomiar spadków działki. Daje to obraz ile ziemi trzeba będzie przewieźć i jak wysoko posadowić ławę fundamentową. W naszym przpadku działka ma dość mocne spadki i posadowienie budynku zbyt wysoko skutkuje setkami m3 ziemi do przewiezienia. Z drugiej strony zbyt nisko też nie jest wskazane.
    Nazwa:  SCAN0001.jpg
Wyświetleń: 986
Rozmiar:  78,9 KB

    Niebieska linia to woda. Pomiar 168 w rogu działki to najwyższy punkt. 296 oznacza niższy punkt (różnica w ...
  4. Więźba

    Nasi super murarze zakończyli właśnie ściany szczytowe. W środę rozpoczynamy konstrukcje dachu. Musimy zamówić dachówkę. Prace postępują bardzo szybko (rozpoczęliśmy 12 marca) i według naszych obliczeń będziemy mogli się wprowadzić zimą tego roku. Postaram się wstawić kilka zdjęć naszej stodółki.

    Updated 08-04-2012 at 13:22 by gosia1970

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Założenia - nowe priorytety

    W obecnym budynku (parter z poddaszem użytkowym) sypialnie moja i żony oraz dzieci mieszczą się na piętrze. Obecnie córki 3 i 6 lat mają jeden wspólny pokój. Garaż dwustanowiskowy w praktyce mieści samochód żony oraz graciarnię narty , rowery itp.
    Te drobne mankamenty przyczyniły się do planów budowy nowego domu. Poza tym jak się nic nie dzieje i czegoś nie buduje to jestem cały chory. Tak co kilka lat zawsze coś ralizuję. Dlatego zawsze na koncie jest minus ale nieruchomości ...