dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dzień przed ścianką fundamentową

    Majster w poniedziałek planuje stawiać ścianki fundamentowe. Glina z wnętrza "budynku" została w między czasie wyjęta. Koparkowy pracował na zlecenia majstra i już nie wpadł na to, żeby glinę zebrać też i z zewnątrz. Zauważam, że wszystko trzeba osobiście wskazywać palcem... Glinę chcę zachować i wykorzystać do podniesienia terenu. Po zakończeniu budowy planuję zebrać humus, zniwelować teren posiadaną gliną i na to dać z powrotem humus. Niestety, póki co ...
  2. Płynie woda i nie tylko

    Po ostatnich intensywnych opadach i prawie nic nie robiłem na placu budowy w piątek zabrałem się do porządkowanie wykopów z naniesionego piachu i kamieni. Z całą pieczołowitościom odkopałem ściany fundamentowe do izolacji poziomej (papa na lepiku) wyschło, obmiotłem i wyszczotkowałem druciakiem do czysta.
    Dzisiaj przygotowałem wewnętrze ścian fundamentowych i zaczęłam gruntować roztworem 1:1 dysperbitem i około godziny wszystko szlak trafił dwa dni poszło z błotem. ...
  3. Dom ala TURKUS archeton

    Witam na moim dzienniku budowy. Przedmiotem opisu jest dom oparty na projekcie TURKUS pracowni archeton, który można zobaczyć na YT.

    Różnica w projekcie polega na wyrównaniu poziomu garażu, co za tym idzie wyrównanie dachu. Właściwie to tylko z prezentowanego projektu pozostaje koncepcja bryły.

    Poniżej wstępna wizualizacja, nie w pełni spełniająca postawione wymagania, ale puki co nie przybliży to wyobrażenie ...
  4. Parter powstał w jeden dzień i stoi ;)

    Wczoraj rano jak wychodziłam do pracy to stał sobie samotnie fundament, ale gdy już wróciłam to mym oczom objawił się parter. Jak ja się cieszę, bo powoli widać gdzie okna będą i drzwi, "rysuje" się kuchnia, łazienka, salon. A ekipa bardzo fajna, cieszę się, że HEJ

    Poniżej widać gdzie będą moje okna kuchenno jadalniane (stałe fiksy)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00644.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	194614

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00648.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	194615

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00646.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	194616 ...