dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Kotłownia

    - 09-10-2012 - 22:49 (Szkieletowy bliźniak we Wrocławiu (połówka z płaskim dachem))
    zapraszam do oddzielnego wątku na temat urządzeń w mojej kotłowni:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...33#post5571133
  2. Najciemniej pod latarnią

    Po euforii związanej z pojawieniem się dachu, przyszedł czas na refleksje. A pierwsza jest taka, że nie wiem, czy o tym pisać... no ale nic, najwyżej wyjdę na wiejskiego głupka. No więc dziwnym trafem mamy podniesioną ściankę kolankową o jakieś 25 cm Wcale tego nie planowaliśmy, a błąd pojawił się na etapie adaptacji. Projektant, który robił nam adaptację powiedział, że wysokość ścianki kolankowej jest na 2 i pół wysokości porothermu + wieniec (tymczasem to "pół" ...
  3. wszystkie rynny zamontowane

    rynny wybierał mąż, dał mi tylko do wglądu i akceptacji, były mi obojętne, ale teraz muszę się przyznać, że bardzo mi się podobają!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Foto0753.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	141125   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Foto0761.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	141126   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Foto0764.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	141127  
  4. I znowu zima, robią nam "drogę."

    Kiedy któregoś grudniowego popołudnia mąż z córką pojechali na działkę, ich oczom ukazał się taki oto widok.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02580.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	141089Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02584.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	141090Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02586.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	141091 Tam za tą górką ziemi jest droga do naszej i nie tylko, działki. Jakoś przebrnęli ale jednemu panu się nie udało (może widać tam w oddali). Jak się okazało wiosną nic wielkiego nie zdziałali w związku z drogą, wylali trochę betonu, który po dwóch zimach lub przejeździe ...
  5. Mieszkamy!

    Pora na podsumowanie:
    1. W połowie września zakończyliśmy przeprowadzkę, po 24 tygodniach od wytyczenia domu przez Geodetę.
    2. Opóźnienie w budowie 6 tygodni (25%).
    3. Budżet domknięty.
    4. Mieszkamy.

    Pozdrawiam wszystkich budujących - powodzenia!
Strona 1 z 2