dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik Hanuli

    No to odrabiam zadanie domowe, dzięki Tobie kroyena głównie, bo mnie zachęciłeś. Dzisiaj odwiedziłam ZE i złożyłam wniosek o wydanie warunków przyłączenia do sieci. Projekt BM-53 z agrobispu mam od dwóch lat (a może trzech?). W tym czasie zmieniła się technologia budowy ścian - kupilismy projekt z 3-warstwową , a teraz jest sprzedawany z 2-warst. ścianą. No i pewnie będziemy budowac z 2 (bo schodzi mniej czasu (czyt. pieniędzy)). Warunki ponoć są, bo obowiązuje plan zagosp. ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    9.08.2004 Murowanie ław zakończone (razem ze stopą pod komin). Dodatkowo mamy już ok. 40% rapówki – głównie wewnątrz ścian. Na jutro rano zamówiony jest Dysperbit – ostatecznie po rozmowach ze znajomym architektem, wykonawcą i wypowiedziach na forum zdecydowałem się na kompromis dot. warstwy wewnętrznej izolacji tzn. nie zrezygnuje z niej, ale nie dam też trzech, a tylko dwie warstwy: grunt i warstwę właściwą. Od zewnątrz koncepcja się nie zmieniła: grunt i pierwsza ...
  3. Babie Lato w Królestwie Pruskim

    25. Poniedziałek

    Przyjechałą moja ekipa. Z samego rana wpadli do pracy (nie zdążyłem dojechać, by wydać im materiały) i czym prędzej (czym chłodniej :D ) zabrali się do obkładania kominów płytkami. W sobotę sumiennie je obtynkowali i wnioskując z tego coraz bardzie widzę ich w roli przyszłorocznych tynkarzy.
    Przy południowej wizycie już wyhamowali ale i tak było więcej jak 50% zrobione, a na ich wysokości patelnia jak marzenie (może obciąć im za warunki ...
  4. opowieści magmi

    Z wielkim trudem poruszam dziś kończynami. Całą sobotę i całą niedzielę od rana do wieczora spędziliśmy na przyspieszonym, praktyczym kursie ogrodnictwa.
    W piątek w ramach czynności przygotowawczych zakupiliśmu: geowłókninę (120 mb szerokość 1,60), wąż ogrodowy (Tricotline, 50m - zgodnie z rozkazami doświadczonych rodzinnych ogrodników szerokim łukiem ominęliśmy kusząco tanie zielone węże, zezując na nie jednak z pewnym żalem płynącym ze sknerstwa) oraz całą ...
  5. Praktyczny dziennik AgnesK

    Wczoraj wieczorkiem mężuś kochany pojechał do mistrza uzgodnić plan na najbliższy tydzień (przy okazji dowiedzieliśmy się, że on w weekend w tej imprezie rowerowej w Szklarskiej jeździł - ma facet kondycję... :roll: ) oraz skoczył do tartaku po wycenę więźby. Najpierw plan: do środy wieczorem mają być zasypane fundamenty z rozprowadzoną kanalizą a od przyszłego poniedziałku stawianie ścian!!! :D Dobrze, że w tej samej miejscowości jest żwirownia (10 min spacerkiem), ...
Strona 1 z 2