dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Mury

    Od soboty 6 sierpnia mury pną się do góry
    Zaczęliśmy murowanie pustaków. W końcu mogę wyobrazić sobie kuchnię i już wyobrażam sobie różne projekty jak może wyglądać Chociaż są tylko 2 pustaki w górę.
    Jestem padnięta, bo Stasiu " gania mnie jak psa ", tu pozbieraj zaprawkę, podaj poziomicę, a tam wyrównaj teren, żebym mógł wjeżdżać na podwórko, podaj pustaka.
    Kurcze " przynieś, podaj, pozamiataj ". No ale oczywiście ...
  2. wolno wolno szybko szybko

    Z początkiem roku 2011 zaczęliśmy powolna (bo nigdzie nam się nie spieszyło) procedurę "kolekcjonowania" dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
    I tak w lutym/marcu weszliśmy w posiadanie war. zabud., w maju stworzona została mapa do celów projektowych.
    Czerwiec i prawie cały lipiec minął bez żadnych papierkowych sukcesów, ale to tylko i wyłącznie z naszej winy bo...przecież nigdzie nam się nie spieszyło
    Aż do 22 lipca ...
  3. Niepoj?te

    - 09-08-2011 - 16:03 (Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko)
    W tym banku to się chyba z osłami (nie obrażając osłów) na rozumy pozamieniali. Chodzi oczywiście o PKO z którym moją walkę kredytową czytający znają. Wysłali mi teraz info, że decyzja już praktycznie jest tylko (uwielbiam stwierdzenie "tylko") bank gdzie mam ziemię do całego zaświadczenia o saldzie zadłużenia, wypisaniu się z hipoteki po całkowitej spłacie itp dopisze parę istotnych rzeczy:
    1) nie zastąpił ani nie zastąpi swojej wierzytelności inną ...
  4. Elektryka

    Dziś sporo się dzieje od rana. Wszystko oczywiście w temacie elektryki Elektrycy dorobią mi zapomniane kontakty przy łóżku w sypialni





    Zapomniałam jeszcze o gniazdku w kuchni pod zlewem: do młynka na odpady Mam nadzieję, że reszta będzie już OK. Termostaty do podłogówki rozmieszczone prawie w każdym pomieszczeniu ...
  5. no to startujemy!!! (mam nadziej?!)

    Liczę na to, że kiedyś (daj Boże w niedługim czasie) usiądę z mężem w naszym salonie, przy kominku i przy kawce przeczytamy cały Dziennik Budowy.
    To nasza działka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010142.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	69225Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010141.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	69226
    Widać skarpę, przez którą trochę trzeba będzie podnieść budynek. Na drugim planie mój mąż, który rozkłada niwelator. Po dokonanych pomiarach wiemy już, gdzie będzie punkt 0 i jak wyrównać teren. Na szczęście mamy koparko-ładowarkę ...

    Updated 09-08-2011 at 14:22 by ucholcewa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010143.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	69224  
Strona 1 z 2