dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dom troszkę inny...

    W połowie marca 2008 zaczynało się mniej więcej tak: gotowe przyłącze elektryczne, zrobione (w jeden dzień) wykopy pod fundament.
    Jeden z błędów: zbyt szybko wkopane słupki ogrodzenia - dwa trzeba było usunąć, żeby zapewnić dobry dojazd na działkę.
  2. Dom troszkę inny...

    Na przykład coś takiego... (brzozy już rosną i są mniej więcej w skali :-)

  3. Dom z "Baji"

    Dzięki pomocy Jarka (dzięki :P ) prawie wszystkie szpary pozatykane. Jeszcze zostały dwa miejsca, gdzie nie dociągnęli folii dachowej i trzeba to jakoś naprawić. W przyszłym tygodniu (mam nadzieję) przyjeżdża pan S i ruszamy ze ścianami i podłogami. Listopad powinien zakończyć się montażem elementów grzejących!!! i można robić święta :wink:

    Rada: jak wiercą otwory pod peszle przez ściany albo legary to niech od razu zamiatają trociny. Wymiatanie ich spod peszli to udręka :wink:
  4. Dom troszkę inny...

    1. Bryła
    We współcześnie proponowanych projektach, przeważają dwa rozwiązania bryły budynku: albo rozłożysty dom parterowy, najczęściej z kopertowym dachem o małym spadku, albo, jakoby nawiązujący do tradycji polskiego dworku, parter z użytkowym poddaszem pod stromym dachem (jest jeszcze mała grupa nowoczesnych brył z dachem płaski). Oba rozwiązania mają swoich gorących zwolenników, którzy bez zająknięcia mogą podać kilkanaście argumentów za swoim wyborem. Ja ...
  5. Faworyt - Magdy i Tomka

    Cotygodniowy raport zdjęciowy:



    Salon z naszym szafokredensem - próbnie porozstawiałem już głośniki kina domowego. Proszę zwrócic uwagę na piękną lampę :evil:


    Tak wygląda listwa podłogowa - myślę, że wybór tych wyższych (oczywiście dużo droższych) to strzał w dziesiątkę

    ...