dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Co nieco o miodowej łące

    Witajcie mili goście, którzy tu zaglądacie( a wiem, że tacy są). Dawno mnie tu nie było, wiecie ta przedświąteczna krzątanina, nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko życzyć Wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku aby był jeszcze lepszy od tego, który właśnie powoli się kończy. A zatem przejdźmy do konkretów. Chciałam dzisiaj przybliżyć nieco informacji o naszej działce. Nazywa się Miodowa Łąka( dlaczego miodowa ? o tym "trochę" później), ma niecały ...
  2. Kilka zdjęć naszej działeczki zrobionych latem

    Polna droga dojazdowa



    Tu na razie jest ściernisko...



    Przed rozpoczęciem budowy trzeba będzie rozprawić się z tymi chaszczami



    Będziemy mieć widok na pola i lasy Sielankowo

    ...
  3. pierwsza wycena

    murarka 18000
    fundamenty, ściany nośne, działowe, taras, schodki od frontu
    schody wylewane 2700zł( 150 za stopień w projekcie mam 18 stopni)
    dach 13500
    więźba, położenie dachówki, rynny,
    okna dachowe 1400 (będę miał aż 7 każde po 200zł)

    co wy na to podajcie swoje wyceny!
  4. Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata

    - 28-12-2010 - 18:54 (Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy)
    28 XII 2010r
    Dzisiejszy dzień minął Śmigalskiej na wgryzaniu się w tematykę fundamentów planowanego domku. Projektant zaplanował je na głębokość 1 metra.
    Patrząc na nie od dołu kolejne warstwy to :

    1. podlewka 10 cm z chudego betonu B 7,5- 6 m3 lub podsypka 10 cm tłucznia granitowego
    2. ława zbrojona prętami 4#16, strzemiona fi6 co 30 cm, zalane betonem B 20- 10m3 plus zbrojenie i beton na stopy 0.85 m3 (co to są STOPY? może ktoś z forumowiczów wie??
    ...

    Updated 11-01-2011 at 20:40 by śmig_śmigalska

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dom w glicyniach 2 w Redzie:)

    Witam!
    Po długich poszukiwaniach projektu wybór padł idealny projekt dla nas i był to właśnie glicynie 2 z archonu Pozwolenie już mamy i teraz czekamy na wiosnę i mam nadzieję, że będzie bardzo wcześnie w tym roku
Strona 7 z 57