dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. 2016 - wpis pierwszy

    Skończyłem drugą część podjazdu. W zeszłym roku, czyli relacja z półrocznym opóźnieniem. Pokrótce - koszty:
    - kostka 23zł za m2, 86m2 ~1700zł plus 250zł transport
    - podbudowa: gruz własny, 16 ton żwiru, 500zł, podsypka B12, 800zł (nie pamiętam, jaka to była ilość, chyba 8m3)
    - krawężniki 8,20zł sztuka [100x25x8cm], chyba 144szt, dostawa razem z kostką
    - robocizna - własna

    Łącznie ok 6500zł. W tym wszystkie widoczne palisady ...

    Updated 25-04-2016 at 19:42 by Lopesjus

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Lagos II - dach

    Dawno nie zaglądałem z braku czasu ale uzupełniam o dach, który nam się w końcu pojawił.

    Na początku lutego ruszył montaż dachu. Nie obyło się bez przygód. Najpierw więźba zamarzła po wyjęciu z kąpieli, potem zmieniliśmy farbę na inną (poleconą przez dekarza), pobiły się dachówki szczytowe i w sumie montaż, który miał zająć "kilka dni" zajął około miesiąca. Najważniejsze jednak, że efekt na jakim nam zależało udało się osiągnąć. ...

    Updated 24-04-2016 at 19:30 by Piotr3k

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Okna po raz kolejny - mycie szczytowych trójkątów

    Jeśli budujecie Otwartego i decydujecie się robić te trójkątne okna na samym szczycie - zróbcie je otwierane! Oczywiście nie po to, żeby wietrzyć mieszkanie, bo przecież jest wystarczająco dużo pozostałych okien, ale po to, żeby je normalnie myć.

    Dziś myłem te okna (od strony ogrodu) i przyznam szczerze, że czułem się mało komfortowo. Zwłaszcza, że nie mamy jeszcze balkonu, a jedynie poprzeczne belki, na których leżą płyty osb. Na nich postawiłem drabinę, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: okna, schuco Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Moje NIKE III dostosowane do moich potrzeb !!!

    - 23-04-2016 - 13:55 (Na milosc i budowe wlasnego domu nigdy nie jest za pözno !!!)
    W tym projekcie zakochalam sie od razu ! Trzeba bylo tylko dostosowac go do moich potrzeb, znalezc miejsce na Saune , 2 Tarasy / jeden pod dachem w zabudowie domu /, drugi dobudowany pözniej !
    Po zakupie dzialki w wymarzonym miejscu / 9,15 ara /, powstal indywidualny Projekt na bazie NIKE III Dobre Domy !
    Nie jest latwo na odleglosc 1400 Kilometröw zalatwiac formalnosci ale zostalo mi byc tylko Optymistka ! No przeciez musi sie udac ! UDA SIE !!!
    Nawet moge zyskac Tytul ...
  5. I stalo sie ............!!!

    - 23-04-2016 - 13:36 (Na milosc i budowe wlasnego domu nigdy nie jest za pözno !!!)
    Za 2 tyg. wyjezdzam budowac möj wymarzony dom ! Od dzisaj zaczynam pakowac walizki ! Przyznam sie bez bicia , ze rece mi troche juz drza a zoladek zaczyna po milimetrze podchodzic do gardla ! Ale zaczne od poczatku !
    Mieszkam za zachodnia granica od 17 lat i pomalu zbliza sie czas powrotu do Ojczyzny a co najwazniejsze na lono mojej ukochanej rodziny !
    Tesknota zzera mnie od srodka do granic mozliwosci !
    Na otarcie moich lez zaczelam marzyc o budowie domu i czytac MURATORA ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: projekt indywidualny na bazie niki iii Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 3 z 9