dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. APS 119 - AGOLA, czyli jak wykończyć dom i nie zwariować

    Już od rana panowie malują ściany w klatce schodowej. Jesteśmy dla nich pełni podziwu, bo schodów nie ma, rusztowanie się nie mieści i cały czas skaczą po drabinie i kładce.
  2. Dziennik Budowy Marty i Maćka - Skrzat C115

    wczoraj udało mi się załatwić kilka urzędowych spraw

    - odebrałam podstemplowany i podpisany Dziennik Budowy
    - zgłosiłam rozpoczęcie robót i kierownika budowy
    - podpisałam umowę o przyłączenie prądu. szkoda tylko że termin przyłączenia to 30.10.2009 :/ no cóż, monopolista, nie mamy wyboru, trzeba cierpliwie czekać, może się szybciej wyrobią (albo później znając moje szczęście)

    No i załatwiliśmy ekipę od dachu :)
    ...
  3. Pistacja archonu- S&G

    WITAM WSZYSTKICH TRACĄCYCH SWÓJ CENNY CZAS!!!


    Myśl o budowie podsunął mi ojciec. Gdyby nie to że podarował nam (czyt. mi)
    działkę nawet o budowaniu własnej chałupy bym nie pomyślał.
    Ceny działek w okolicy zaczynają się od 250zł/m - co u zwykłego arbeitera(czyt. robola) wywołuje zawroty głowy ,szok, i myśli samobójcze.
    Tak więc bazując na tym iż dostajemy w pełni zagospodarowaną działkę - ogrodzenie,kostka ,media, studnia itp. ...
  4. C164 "dom za miedzą" BARTOLINKI i GONZO93

    7 lipca
    Zgłosiłam murarzom zastrzeżenia do końcówki komina, że ta fuga na samej górzej wygląda tak, jakby się któryś poślizgnął, kiedy ją robił, a oni popatrzyli na mnie z politowaniem!! i zapytali czy ja wiem, że na to idzie obróbka blacharska i tego nie będzie widać; czy coś mi umknęło? :roll:;
    sorry chłopaki :wink:.

    Zrezygnowaliśmy z tynków i wylewek Arkady, trzeba ciąć koszty :(; tynkarza znaleźliśmy, szukamy kogoś do wylewek. ...
  5. Uwaga - filolodzy budują dom !!!

    Powiem całkiem po cichutku - murarze przyszli dzisiaj do roboty rano i na razie widać postępy.
    Część ścian kolankowych gotowa do szalowania pod wieniec, całość materiału wciągnięta na górę (zastało mi ok. 14 palet materiału !!!!), pustaki kominowe gotowe do murowania, jutro majster ma jechać do Kobierzyc na oględziny cegły rozbiórkowej na obmurowanie kominów (sam zaoferował - ja chyba śnię) i jeśli będzie ok to bierzemy i jazda.
    Wieniec będzie lany raczej ...