dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Mieszkamy!

    - 24-09-2013 - 19:05 (Szkieletowy bliźniak we Wrocławiu (połówka z płaskim dachem))
    witam,
    w końcu mieszkamy od soboty 21. września. Do końca m-ca planuje złożyć papiery do pozwolenia na użytkowanie. Straż pożarna i Inspekcja Sanitarna zawiadomiona. Przeprowadzka poszła sprawnie, chociaż zakwasy lekkie były. Żyjemy jeszcze trochę na pudłach, ale sporo już zrobiliśmy do dzisiaj.

    Pierwsza noc super. Obudziliśmy się rano w niedzielę i pierwsze wrażenie to cisza i spokój i wszędzie zieleń! No i to ogarniające uczucie szczęścia, że się ...
  2. Płyta fundamentowa

    Ostatecznie płyta gotowa była po 4 tygodniach. Długo, ale mieliśmy tydzień poślizgu przez nierzetelną firmę od styropianu. Miał być BASF, ale nie doczekałem się na dostawę, więc ostatecznie padło na Sythos.
    Myślałem, że już na starcie trafiłem na złodzieja, ale na szczęście skończyło się tylko na tygodniowej obsuwie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	473
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	214316

    Płytę robiliśmy własnymi rękami, przez większość czasu w 3 osoby. W sumie wyszło ...
  3. Płyta fundamentowa

    cd...

    - następnie folia budowlana 0,5mm, a na nią 2x10cm XPS (Synthos) na przemian...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XPS.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	214310
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XPS_a.jpg
Wyświetleń:	433
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	214312
    każda szczelina została dodatkowo wypełniona pianką niskoprężną PUR. Płyty nie były klejone, po prostu poukładane, najdokładniej jak to było tylko możliwe.

    - no i przyszedł czas na zbrojenie...
    siatka dolna 15x15 na dystansach 2cm, dookoła wieniec z pręta fi12, strzemiona fi6 co 25cm, ...
  4. Płyta fundamentowa

    I zaczęło się. 22.07.2013r. rozpoczęliśmy budowę naszego domku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykop.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	214302

    - Po badaniach geologicznych okazało się, że mamy same gliny i iły na działce.
    Projektant zalecił wymianę gruntu pod płytą na głębokośc około 1m.
    I tak też zrobiliśmy...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ubijanie.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	214303
    - następnie przyłącza...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyłącza.jpg
Wyświetleń:	536
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	214304
    - szalunek tracony ze styropianu Aquastyr, oraz wzmocnienia z ...
  5. prace trwają...

    Czas trochę uaktualnić dziennik. Po zalaniu "chudziaka" czas na pustaki. 20 sierpnia przyjechała pierwsza partia pustaków szalunkowych, kolejna zajechała 23-go. Trochę tego wyszło - 22 palety.

    Ze względu na to, że przy zalewaniu ław zbrojenie się troche przesuneło mój R musiał podoginać pręty tak, aby pustaki stały w odpowiednim miejscu. Dodatkowo prawie każdy jeden był docinany tak, aby pasował do prętów. Prace trwały do późna w nocy. A jak już ...

    Updated 23-09-2013 at 22:27 by daria-k

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 11 z 42