dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Odkurzam dziennik

    Dawno mnie tu nie było, ooo cały rok!!!! Dziennik pokryła całkem spora warstwa budowlanego kurzu. A w tym czasie na budowie całkiem dużo się działo. Ale od poczatku....

    Poprzedni sezon zakończyliśmy zadszeniem domu ale jeszcze bez docelowego pokrycia - dach został zadeskowany i pokryty papą. I tak sobie dom przezimował aż do wiosny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0283.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	222916Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0309.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	222917
  2. Garaż

    Dom w Lukrecji 2 z Archonu nie posiada garażu. Ale jak się chce człowiek na wieś wyprowadzić, to by się ów garaż przydał. Zwłaszcza, że do najbliższego przystanku busów spory kawałek, do stacji PKP również. Dlatego garaż będzie doprojektowany i niejako "doklejony" do budynku, po jego prawej stronie. To, jak już wcześniej pisałam, spowoduje totalny brak okien na jednej ze ścian (tej, na której wg projektu jest główna sypialnia i garderoba). Czyli musieliśmy ową ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dom w lukrecji 2, etapy budowy, garaż, kosztorys Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. mieszkamy - przemeldowani

    My już mieszkamy choć muszę stwierdzić że jestem strasznie zmęczona - budową, a teraz obejściem i ciągłymi reklamacjami. Pewnie tak ma każdy ale mieszkamy już jakiś czas a nadal pełno niedociągnięć i notorycznego szarpania się z wykonawcami żeby przyjechali coś dokończyć, sprawdzić, zareklamować. Wieczna udręka a formalności mnie już przerastają - niczego nie da się załatwić od ręki. Nawet śmieci - opłacamy od lipca a nadal po ciągłych reklamacjach nie możemy ...
  4. Pól otoka

    W potrzebie zasypania fundamentów i ścian fundamentowych nie omieszkałem zainstalować instalacji odgromowej i uziemiającej w postaci otoka z bednarki 30x4mm. Koparka najpierw poszerzyła wykop do 1,2m i w tym miejscu rozłożyłem bednarkę i podłączyłem do wcześniej zmontowanych pionowych złączek na ścianie pod izolacją ściany fundamentowej. Przy okazji podłączyłem uziemienie do przyszłej skrzynki energetycznej. Operator koparki zaczął zasypywać ściany fundamentowe okazało ...
  5. harmonogram

    Pozwolenie na budowę jest już prawomocne... od złożenia wniosku do prawomocności minęły dokładnie dwa miesiące

    Od wydania decyzji PNB wykonane zostały projekty wykonawcze ... i wybrane ekipy.
    Dzięki negocjacjom z udziałem kierownika budowy, stan zero ma zostać wykonany poniżej pierwotnie założonego budżetu

    A prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu ... harmonogram obejmuje :

    geodezyjne wytyczenie wykopu
    wykopy (koparka ...