dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Orki ciąg dalszy

    No tak... długa przerwa, z resztą sam ją sprowokowałem mówiąc o siedmiomiesięcznej zimie.
    Pokrótce o planach na ten rok:
    A. Dokończyć ogrodzenie frontowe. Do tej pory sprawę komplikowała przybudówka przy starym domu. Stoi w granicy z drogą, potrzebne było niestety pozwolenie na rozbiórkę oparte na projekcie budowlanym. Formalności już za mną, czas się wziąć za burzenie
    B. Skarpa wschodnia. Kupiłem podkłady kolejowe, sztuk 40, powinno wystarczyć. Postaram ...
  2. Kontrola na budowie

    Dziś na budowie pojawił się kierownik budowy, inspektor nadzoru i szef wszystkich szefów, czyli moja kochana żona (opieka nad dwójką dzieci: Dawid- 1,5 roku, Agatka - 3 tygodnie, nie pozwala jej być często na naszej działce). Ale żona się odpowiednio przygotowała:

    a następnie wykonała swoją robotę:

    kontrola wykopu:
    ...
  3. Kopanie fundamentów

    11 maja na placu budowy pojawił się sprzęt na który czekałem od dawna - MINIKOPARKA - i to jeszcze jaka - Bobcat 323 we własnej osobie. Bardzo lubię pracę takich małych zwinnych koparek. Swego czasu tak mi się te sprzęty podobały i chciałem na nich pracować że nawet pozyskałem sobie dofinansowanie z UE na zakup takiego małego cacak. Dotację mam zarezerwowaną do stycznia 2014 - ale plany trochę nam się zmieniły i już raczej minikoparki sobie nie kupię - chyba że synowi na ...
  4. Geodeta

    9 maja na budowie pojawił się geodeta. Powymierzał zgodnie z projektem dom i garaż. Okazało się że poziom zero wyszedł tylko około 25 cm nad ziemią. Podwyższę sobie trochę, tak powiedzmy o jeden bloczek. Tylko że zamierzam nie dobudowywać dziewiątej warstwy bloczków tylko wykopie dół pod ławy o te 15 cm płytszy. Posadowienie ławy i tak wyjdzie na głębokości ok 1,2 m od poziomu gruntu, więc man nadz. że będzie ok. tzn że kierownik budowy się zgodzi.

    Druga ...
  5. Świstakowa Zygmuntówka

    PODLEWACIE???
    JESZCZE TAM TRZEBA PODLAĆ!!!

    Nasz dyrygent trzyma rękę, a raczej skrzydło na pulsie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	188832
    Podlewamy!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	188819
    A pomożecie??? Pomożemy!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	188820
    Każdego dnia staramy się podlewać ławy. Mamy też pomocników - np. Masio dzielnie nam w tym pomaga.

    Niebo też nam pomaga. Od paru dni deszczyk pada i podlewa ławy za nas.