dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Z122 Wykonawca tynków

    Miałem ustalonego wykonawce tynków wewnętrznych ale ten bez podania powodu podniósł cenę o 3 zł za m kw. Poszukiwania wykonawcy tynków trwały pewien czas ale zakończyłem je sukcesem. W tym miejscu małe wtrącenie, że najniższa cena za metr kwadratowy usługi z materiałem nie gwarantuje najniższej ceny końcowej. Miałem różne propozycje ale ustaliłem, że wykonawca ma podać cenę końcową za wykonanie tynków. I tu okazało się, że różnica ostatecznej kwoty to tylko 1000 ...

    Updated 16-09-2013 at 20:09 by wieslaw_sz_

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. obudowa do wanny

    Wanna obudowana ytongiem i obłożona styropianem. Przez to że kran będzie pod ścianą kolankową to musieliśmy gdzieś zrobić rewizje do kranu i syfonu w przypadku awarii. Obok wanny mamy ściane do pralni i wymyślilismy wraz z kafelkarzem że jedyne rozwiązanie to dziura w ścianie Od strony pralni będą drzwiczki rewizyjne 45cm przysłonięte pralką, w razie jakiś problemów wysunie się pralkę i się wejdzie za tył wanny. Odsunęliśmy wannę 20cm od ściany i dzięki temu jest ...
  3. Mila III C - w Łodzi

    Witam wszystkich, postanowiłem i ja założyć nasz dziennik budowy. Projekt kupiony, wszystkie uzgodnienia wraz z pozwoleniami są, więc jak tylko zrobi się ciepło ruszamy z budową. Postanowiliśmy wybudować dom według projektu pracowni horyzont Mila III C.

    W projekcie wprowadziliśmy kilka zmian - przeniesiona kotłownia do garażu, z pomieszczenia po kotłowni powstanie spiżarka, powstanie ścianka pomiędzy sypialnią a salonem, podnieśliśmy wysokość dachu o jedną cegłę, ...
  4. Geodeci trzymają ceny

    Geodeci jakby się umówili co do cen. Nie psują swojego rynku.

    1. tyczenie pod zdjęcie humusu - 150 zł
    2. tyczenie pod budynek - 4 osie 400 zł i każda następna 70 zł
    3. odnowienie pkt granicznych - 100 zł za pkt

    Obdzwoniłem okolicznych geodetów. Jak jeden mają takie same ceny. Różnice dosłownie +/- 50 zł za całość prac.

    Majster chce mieć wytyczoną każdą z osi. Rozumiem, że chce żeby odpowiedzialność za ten etap ...
  5. 43. Tydzień Budowy

    10.01.2013

    Po wielu nerwach, pismach i telefonach w końcu rury w miejscu fundamentu zostały przełożone. Teraz spokojnie można zrobić drugi fundament.

    W domu niewiele się dzieje, a raczej nic...

    Na szczęście na zewnątrz coś się ruszyło: zostały postawione krawężniki i wybrukowany podjazd.






    15.01.2013 ...