dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Są "WARUNKI" przyłączy :)

    Hurrra
    Zamknąłem ostatni papier z trójcy przyłączy. Odebrałem warunki przyłączeń z:
    - Gzazowni (na szczęście gaz w drodze przy działce)
    - Saur Neptun Gdańsk - czyli woda (też w drodze)
    - Energa - dziś!!! czyli prąd (skrzynka na działce stoi)
    Uffffffff..........
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, przyłącza Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Geologia - ważna sprawa !!!

    Geologia. Święta sprawa. Nawet jak dom „stawiasz” na płycie fundamentowej – bezcenne wiedzieć gdzie jest „lustro wody”. Niszczycielska moc wody jest koszmarna, a niespodziewane koszty dodatkowych drenaży, izolacji etc. - potężne… Wniosek – geologia to początek działań inwestycyjnych. Tyle pseudo mądrości.
    Przemiły geolog, któremu powiedziałem, że bardzo mi się spieszy, odpowiedział – OK, będę na działce o 7.00 w… sobotę… I był. Jak wstawałem w ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: geolog, hbe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00700-20101218-0749.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	38075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG00709-20101218-0756.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	38076  
  3. Po spotkaniu z architektami

    Budowa - duża sprawa. Najważniejsza osoba to "architekt integrator"... To osoba, która zbierze wszystkie dostarczone papiery - proj. budowlany, konstrukcyjny, branże, warunki przyłączeń, mapy itp, itp, itp - przejży, sprawdzi poprawność i kompletność. I zbuduje super złożoną teczkę z którą wędruje się do urzędu z "prośbą" o wydanie pozwolenia. Integrator ma tak te dokumenty tak złożyć, żeby urząd się "nie cipił" i udało się to szybko ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: architekci, hbe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Mam ju? wst?pne wie?ci z Legalettu

    Po wizycie geodety i geologoa, Legalett wstępnie się wypowiedział jak będzie wyglądać płyta. Ponieważ nie wim jeszcze dokładnie jak wysoko posadowimy budynek - przyjmujemy najgorszą wersję z dużą iloscią podsypki - 190ton. A tak wygląda opis prac zeimnych LEGALETT (wersja nie grzewcza tylko dobrze zaizolowana,"wanienkowa" płyta:
    Materiały i roboty zawarte w ofercie:
    1. Wykonanie „zabezpieczenia przeciwporażeniowego”1.
    2. Przygotowanie podbudowy ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, konsbud, legalett Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Budujemy dom z79 z500 - ca?y z litego drewna klejonego HBE (Konsbud) nie szkielet

    No to się stało... : Po prawie trzech latach przygotowań, zbierania środków, wybieraniu projektów i technologii zamknęliśmy jeden z najważniejszych etapów inwestycyjnych - wiemy, czego chcemy i zleciliśmy realizację! Czyli - klamka zapadła.
    Budujemy w Gdańsku - Klukowie... To świetna lokalizacja - taka wieś z willami w administracyjnych granicach miasta. Super skomunikowana. Wszystko kilkaset metrów od gigantycznych inwestycji infrastrukturalnych związanych z EURO2012 - ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, z79 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 17 z 17