dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Budowa domu z ABAKON

    Witam,
    pierwsza budowa własnego domu, więc pierwszy dziennik budowy.
    Ze względu na brak wiedzy fachowej dotyczącej budowy domu - firma wybrana - ABAKON.
    Współpraca ma być piękna i przyjemna - tak na początku wszystko wygląda. Zobaczymy.
  2. Suche ogrzewanie podłogowe

    Witam, chciałbym zrobić suche ogrzewanie podłogowe podłączone do kominka jak najmniejszymi pracami mokrymi. Czy mógł bym położyć takie ogrzewanie na poniemieckiej drewnianej podłodze z desek? Deski solidne, nie chodzą, nie są popękane, nie mają ubytków. Jeżeli można położyć to jak? Czym przykleić styropianowe formy do desek? I czy mogę położyć odrazy panele na rurki w styropianie
    Tagi - katalog słów kluczowych: suche ogrzewanie podłogowe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Okna

    Okna wjechały w listopadzie ubiegłego roku. Niestety kilka nieudanych prób dodania nowego wpisu w dzienniku totalnie mnie zniechęciły i zaprzestałem tego "procederu" Byłem dziś ciekaw czy coś się zmieniło i miła niespodzianka. A więc okna z WITRAŻA na profilu TROCAL MD72. Wszystkie okna w zakresie Uw=0,69-0,82. Już gdzieś pisałem na forum, że gdyby zgrzewy były ładniej zrobione to wszystko byłoby lux. Nie jest źle ale widziałem ładniejsze, może to po prostu kwestia ...

    Updated 14-11-2021 at 09:43 by swierol

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1168-kopia.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	458185  
  4. Dom z bali

    Budowa naszego wymarzonego domu z bali ruszyła w czerwcu 2021. W naszych głowach dom buduje się od prawie dwóch lat
    Dom parterowy, powierzchnia 120mkw, bale sosnowe 20cm.

    Stan na dziś widać na zdjęciach. Działamy dalej, czekamy na górne okno w salonie i na drzwi zewnętrzne.
    W międzyczasie i w wolnych chwilach wnętrze szlifuje niemąż, samodzielnie

    Updated 24-10-2021 at 10:31 by maniulka

    Tagi - katalog słów kluczowych: bale, dom z bali Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Remont mieszkania z wielkiej płyty

    Dzień jak co dzień skuwanie płytek szło powoli, ale szło... Jakie było moje zaskoczenie gdy pod płytkami w korytarzu i kuchni znalazła się czarna substancja przypominająca smołę. Po sprawdzeniu w internecie okazało się że to subit- substancja rakotwórcza którą jak azbest po prostu trzeba usunąć. Oznacza to dla mnie kolejny nieplanowany wydatek i przedłużenie remontu
    Tagi - katalog słów kluczowych: remont, subit., wielka płyta Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum