dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Home sweet home... czyli nasz Ptyś

    potem ociepliliśmy piwnicę (styropian Hydro 10cm) a potem przyszedł czas na folię kubełkową i drenaż ze studnią, sypaliśmy na dno trochę żwiru potem kładliśmy geowłokninę i znowu troche żwiru, następnie kładliśmy drenaż z odpowiednim spadkiem i obsypywaliśmy do znowu żwirem a na końcu obtulaliśmy znowu geowłówniną i na samą górę znowy trochę żwiru ...

    Updated 15-10-2012 at 21:34 by mariwa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Home sweet home... czyli nasz Ptyś

    Potem ściany zostały orapowane
    i posmarowane dysperbitem x3
    a tak szumiał dokoła las w naszej piwnicy

    Updated 15-10-2012 at 21:34 by mariwa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Home sweet home... czyli nasz Ptyś

    Potem przystąpiliśmy do szałowania stropu nad piwnicą oraz schodów zewnętrznych do piwnicy a następnie je zazbroiliśmy i zalaliśmy betonem. Chyba nie pisałem o tym wcześniej ale wszystkie prace wykonujemy sami tzn rodzinnie z lekka pomocą osób trzecich tzn głównie znajomych. Główno dowodzącym ...

    Updated 15-10-2012 at 21:34 by mariwa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Łączenie ław fundamentowych

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Zobacz w moim dzienniku jak zostały wykonane ławy i jaki ciężki teren (glina, woda). Generalnie bardzo źle wyszedł ten etap. Dlatego też zdecydowałem na zrobienie wieńca na ścianach fundamentowych (4xfi12, strzemiona z fi6 co 30cm). Wyszło 1500 zł więcej. Taki wieniec rozłoży bardziej równomiernie nacisk na ściany fundamentowe i ławy. W Twoim przypadku zdecydowanie zasugerowałbym kierownikowi zrobienie takiego wieńca. Śpisz spokojnie.
  5. 8 arów to wystarczająco choć mogło by być 10

    Witaj Eliop nasza działka nie jest duża ma dokładnie 0,0799 czyli prawie 8 za to droga wynosi 0,0970 czyli prawie 10 szkoda że nie na odwrót <>
    fajnie było by mieć działkę koło drogi gminnej no ale cóż człowiek nie myślał tylko się zakochał

    Już wiem gdzie chcę aby stał mój dom i ile powierzchni zajmie
    Ciekawe co na to p.Architekt jak już go wybierzemy i WZ

    Updated 11-02-2012 at 13:55 by macha20

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum