dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Kości rzucone - czyli rozstanie z kasą (na razie tylko mieszkaniową) :wink:

    Dzisiaj zawarłem aneks skracający oszczędzanie do końca lipca. Dyspozycję wypłaty mogę złożyć 23 sierpnia. A kiedy sianko dostanę tego nikt nie wie - może nawet po 3 miesiącach :roll:

    Mam dzień urlopu i miałem zawieźć wniosek o pozwolenie na budowę i zawieźć w kilka miejsc kopie projektu do wycen. Ten urlop wziąłem specjalnie z zapasem gdyby się mojemu projektantowi ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    21.07.2004 No i rozpoczęliśmy – dziś ekipa wkroczyła na teren budowy (ja wziąłem dzień urlopu). Na razie może niezbyt licznie (dwóch ludzi + „szeryf” z doskoku) bo po pierwsze kończą jeszcze jakiś budynek gospodarczy gdzieś w okolicy, a po drugie dziś odbyło się kopanie fundamentów, wykonane podnajętą koparką. Od rana panowie rzutowali paliki geodety na łaty. Około 10:00 przyjechała koparka. Najpierw przez pół godziny równała teren po lutowej rozbiórce, ...
  3. Dziennik Zielonej

    22 lipca 2004
    Praca wre ...

    Krajobraz wokół domu zmienił się nie do poznania. Szalejąca kopara na podjeździe do garażu i przyszłym parkingu rozpaczliwie próbuje zebrać i wyrównać ziemię. Na razie wyjechały 4 ciężarówy pełne ziemi.
    Jesteśmy tak umówienie z wykonawcami, że oni sami dostarczają sobie potrzebne materiały. Toteż odpadło nam zamawianie żwiru, piasku, cementu, itp. Ciężarówa wyjeżdża z ziemią, przyjeżdża ze żwierm, krawężnikami, ...
  4. Nurniego dziennik

    Sprostowanie:
    80 Kamazów po 9m3 każdy co daje 720 m3 :o :( :-?

    Pewnie i tak będzie trochę więcej bo na samochodzie ziemia jest luzem a na działce trzeba będzie ją ubijać.
  5. Ogrodowe i wykończeniowe perypetie Ani i Bartka

    Parkiet w salonie jest już ułożony w 7/8 :wink:
    Został już tylko z metr kwadratowy (no, może troszkę więcej) przy przejściu z salonu do klatki schodowej (przecież to nawet nie przypomina klatki :o , to czemu ja to tak nazywam? :o :roll: ).
    Stwierdzam, że cherry na podłodze podoba mi się ogromnie :wink:
    Listwy przyścienne mamy, cały komplet na wszystkie pomieszczenia, tylko na początek musimy obejść się bez listew łączących parkiet z kafelkami. czemu ...