dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Z Muratorem w ręku

    awantura o dach
    Nasze mury powstawały z pewnym opóźnieniem, tak że z konieczności przesunął sie termin montażu więźby. Ostatecznie uzgodniono datę montażu na połowę października. Jeszcze przed ustaleniem tego terminu J. nalegał na wujka, żeby z nim podpisac umowę i uzgodnić termin. Bardzo nam zależało,żeby dekarze weszli na dach zaraz po montażu więźby. I tu na kilka dni przed przyjazdem ekipy z Wielunia wujek oświadczył, że on musi dokończyć robotę gdzie indziej ...
  2. historia jednej budowy

    Tak tak ...

    już grudzień


    długo długo szukaliśmy geodety co jeden to lepszy( w cenie oczywiście)

    nareszcie mamy geodetę :D :D

    zawołał 2000 zł i dodał ze do tego dochodzi duża bonifikata ...uf :D

    dzisiaj idziemy podpisać umowę na wezystkie prace geodezyjne na budowie :lol: :lol:
  3. dziennik Moiry

    Wycena znajomego:
    okna nietypowe merenti, okucia ROTO E5, itp....., klamka srebrna mat ROTO (dla mnie niezwykle istotny był kolor) produkcji TIS TYCHY.
    kwota brutto za okna 16 952 zł plus montaż 1900 zł - wszystko po uwzględnieniu upustu.
    Faktura w tym roku - montaż na wiosnę.
    Daję sobie jeszcze tydzień na zastanowienie i zebranie odpowiedniej kwoty i tuż przed swiętami sprawię sobie najlepszy prezent ( moje ulubione drewniane okna).
  4. Osówkowy dziennik budowy

    1 grudnia 2003
    No straszna dziura w tym naszym dzienniku. Ale poniekąd czuję się usprawiedliwiona. Do wykańczania budowy, pracy, wożenia dziecka do szkoły codziennie 54 km i szczeniaka na wychowaniu dołożyłam sobie jeszcze studia podyplomowe...oczywiście płatne...No jakaś chora chyba jestem... :roll: Przyznaję, że mój mąż już chodzi z aureolą nad głową, bo wyobraźcie sobie - w tygodniu orze w pracy, wieczorami kontroluje budowę, dostarcza materiały, a w "Łikędy" ...
  5. opowieści magmi

    Ostatnio prowadzimy intensywne badania rynku. Oto wyniki:

    Materiały na stan surowy
    Kupujemy w najbliższych dniach Porotherm na wszystkie ściany oraz belki i pustaki stropowe. Co prawda tak jak wszyscy mamy nadzieję, że VAT wejdzie od maja, ale to co się da (czytaj: na ile nam starczy...) wolimy na wszelki wypadek kupić przed styczniem. Zwłaszcza, że od nowego roku ma wejść nowy - wyższy - cennik na Porotherm. Mam nadzieję, że hurtownia, w której materiały będą ...