dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Alicjanki

    Na spotkaniu przedwyborczym, burmistrz naszego miasta wyjaśnił bowiem plany władz na najbliższe lata. Otóż ziemia niedaleko nas jest częścią z bardzo dużego terenu przeznaczonego od 25 lat na trasę szybkiego ruchu o szerokości 60m. Nigdy jednak nie było wystarczająco dużo pieniędzy, żeby tą inwestycję wybudować. Trasa miała odciążać centrum miasta od ruchu skierowanego na Warszawę. (Tylko dlaczego prowadzą ją przez osiedle domków jednorodzinnych – jeśli po drugiej ...
  2. Dziennik Alicjanki

    LISTOPAD
    I co dalej?

    Na naszej świetlanej drodze ku przyszłości we własnym domu, na skraju lasu jest jedna smuga. Otóż w ciągu trzech lat gmina ma wybudować 100m od nas obwodnicę Grodziska.
    Kupując tą działkę oglądaliśmy plan zagospodarowania terenu, ale cała okolica przeznaczona była pod zabudowę mieszkaniową. Na mapie nie było planów żadnej drogi ani tym podobne. Wiedzieliśmy, że część lasu koło nas jest zablokowana pod względem budowlanym, ...
  3. Dziennik Dolores

    Wczoraj, mimo naszych protestów, na działce pojawiło się 37 drzewek :eek: . Przez całą zimę zamierzaliśmy planować ogród dlatego do drzew wcale nam się nie spieszyło. Rodzinka puściła nasze protesty mimo uszu i zaopatrzona w obranie robocze oraz łopaty wzięła się do dzieła. Choć drzewka wyglądają jak patyczki wystające z ziemi już jesteśmy z nich dumni. Mam nadzieję, że wszystkie się przyjmą.
    Dzisiaj wreszcie z naszych kranów popłynęła woda. Na razie tylko ...
  4. Dziennik Asi i Sebastiana (ArtMedia)

    Udało się!
    Dzisiaj ułożone zostały tymczasowe obróbki kominów z blachy ocynkowanej. Muszą wytrzymać do wiosny, a ja muszę układać powolutku wełnę na poddaszu.

    C.D.N.
  5. Dziennik Asi i Sebastiana (ArtMedia)

    Dawno mnie tu nie było?!?
    A w tzw. międzyczasie "gazownik" wykonał przyłącze gazowe. Paranoją tylko jest, że "gazownia" wystąpiła tylko o warunki zabudowy, wyraźnie precyzując, że chodzi o odcinek, od rury do skrzynki, a od skrzynki do budynku już nie!?! W rezultacie musiałem drugi raz zwracać się do gminy z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy na ten drugi odcinek. Co za biurokracja...
    Dwa tygodnie temu wykonałem fundament pod skrzynkę przyłącza ...