dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Majki

    Podłogi podratowane, może przez jakis czas szlag ich nie trafi.
    Zdaje się, że Marsjanie Alicjanki wkroczyli w moją rodzinę. Roboty mamy strasznie dużo /sprzątanie, wykańczanie drzwi wewnętrznych -klamki, otwory wentylacyjne, zheblowywanie tam gdzie nie pasują, malowanie i oczywiście przewożenie gratów, które najpierw trzeba spakować/ a mój szanowny małżonek od 2 dni jest cholernie zajęty robieniem....."przechodówki" na korytarzu. Dla niewtajemniczonych - chodzi ...
  2. Pod lasem

    Trochę znowu marudziłem w poprzednim odcinku. Teraz na odmianę coś pozytywnego. Więźba zaczyna przypominać docelowy dach. Wreszcie zobaczyłem to, co moja żona widziała od razu na projekcie (trochę projektowała w szkole) - jaki biędziemy mieli ten domek już z dachem:

    Na pierwszym planie moje "motywatory" do budowania i nie poddawania się. Oj potrzebne :smile:
  3. Pod lasem

    Wychodzimy z budową do góry. Równocześnie powstają ściany poddasza i więźba.
    Wcześniej kupiłem drzewo (rodzina na Mazurach), Przetarłem w tartaku, drzewo przyjechało. I tu rozczarowanie. Drzewo nie jest takiej jakości jakbym sobie wymarzył :sad:.
    Przy drugim domu :wink: na pewno kupię drzewo gdzieś w pobliżu, już docięte i zaimpregnowane (najlepiej ciśnieniowo) - a na pewno dobrze je sobie obejrzę przed zakupem. Szkoda tylko, że nie będzie żadnego drugiego ...
  4. Pod lasem

    W poprzednim odcinku było ponuro. Na szczęście powoli oswajam się z myślą, że przy budowie będą błędy - i wykonawcy i inwestora. Trzeba się nauczyć z tym żyć.
    Były jednak znowu przyjemne chwile. Spójrzcie - nareszcie mogę stanąć w moim salonie ! :

    I widać sufit ! a nie niebo. Na suficie wyraźnie widać żebra rozdzielcze, na wprost podciąg ze słupem konstrukcyjnym. W przyszłości słupek obudujemy klinkierem, po prawej ...
  5. Pod lasem

    Tym to sposobem doczekaliśmy się etapu stropu.
    Zależało mi na dobrym stropie. W projekcie miałem terive - wybrałem pustaki keramzytowe. Po konsultacjach do wyboru pozostały dwie firmy: Sienkiewicz i Budokrusz (z Grodziska).
    I tu dobra rada: przed zakupieniem TRZEBA pojechać i obejrzeć towar. Ja załatwiałem wszystko w samochodzie, przez komórkę negocjując warunki. Negocjacje polegały na wzajemnej licytacji obu firm i trwały długo. Ostatecznie wygrał Sienkiewicz.
    ...