dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Czas zacząć

    Dawno nic nie pisałam, bo właściwie nie było co.

    Pierwsze podejście do kredytu nie wypaliło. Mimo zapewnień doradcy z Opena, że powinno wszystko być ok, to banki do których złożyliśmy wnioski nie uznały naszego mieszkania jako wkładu własne. ;((

    Zaczęliśmy więc intensywne poszukiwania potencjalnych kupujących. Pierwsze tygodnie odbiły się głuchą ciszą... w desperacji, chciałam już odmalowywać mieszkanie, zmieniać zamieszczone ogłoszenia ...

    Updated 14-06-2011 at 21:02 by efka3

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Elektryzująca retrospekcja ;)

    Odmowna decyzja w sprawie kredytu i oczekiwania na kupca naszego mieszkania trochę nas przygnębiały. Postanowiliśmy więc jednak coś zacząć działać.

    W warunkach jakie uzgodniliśmy z LUBZELEM budowę przyłącza elektrycznego mieliśmy zrobić we własnym zakresie. Wykonawce mieliśmy "dogadanego" czekaliśmy tylko na jakiś sygnał ze starostwa czy mają jakieś "ale czy "nie". Według informacji naszego adaptatora projektu odnośnie terminu złożenia ...

    Updated 14-06-2011 at 21:03 by efka3

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Pismo ze starostwa

    Dostaliśmy pierwsze pismo ze starostwa, w celu uzupełnienia braków we wniosku o pozwolenie na budowę.

    Nic nie zrozumiałem z tego pisma .... moja inteligencja urzędnicza jest na niskim poziomie.
    Okazało się że nasz projekt o nazwie "Projekt budowlany budynku mieszkalnego jednorodzinnego" ma złą nazwę.

    Architekt zmodyfikował nazwę na: "Projekt budowlany budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego wraz z wewnętrznymi instalacjami, biologiczną ...
  4. Aksamitka mik_is z ARCHONA po zmianach

    Cytat Napisał mik_is Zobacz post
    mam trochę zaległosci...
    co prawda na budowie wszystko sie ślimaczy, ale nie wszystko można przyspieszyć. czasem trzeba zrobic przestoje.

    poniżej fotorelacja z budowy.

    nadproża w oknach na pietrze zrobione (fotki z 11-06-2011)


    ...
  5. Decyzja na temat pompy

    I dostałem wycenę. Firma Mytkowski przesłała mi ofertę, wyszło na to że, pompa ciepła do mojego domku będzie mnie kosztowała dodatkowo jakieś, 31 500 zł wraz z pozwoleniem i odwiertem. No powiem szczerze że spodziewałem się raczej wyższej kwoty.
    Pompa ta to ma być WPC 5 firmy STIEBEL ELTRON.
    Po przemyśleniu sprawy uznałem że, skoro w najbliższym czasie gazu na pewno mieć nie będę to :
    ekogroszek drewno węgiel - zbyt wiele obsługi wymagają
    gaz z ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: mytkowski, pompa ciepła, stiebel eltron, wpc 5 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum